Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Qinzhou: Wygrany tie-break biało-czerwonych i porażka na koniec

WT Qinzhou: Wygrany tie-break biało-czerwonych i porażka na koniec

Choć sezon siatkówki plażowej dla większości par zakończył się jakiś czas temu, azjatyckie tournee Aleksandry Wachowicz i Jagody Gruszczyńskiej trwa. Polska para walczy w kolejnym turnieju tysiące kilometrów stąd – w zawodach World Tour w Qinzhou. Biało-czerwone po porażce w pierwszym spotkaniu w kolejnym meczu okazały się lepsze od Japonek i pozostały w grze. W drugim meczu reprezentantki naszego kraju nie miały już za wiele do powiedzenia i uległy Szwajcarkom 0:2, odpadając z turnieju.

Na rozpoczęcie zmagań w World Tour Qinzhou polska dwójka przegrała w dwóch setach z Brazylijkami Maria Clara/Elize Maia i w spotkaniu z duetem Suzuki/Sakaguchi grała o pozostanie w rozgrywkach. Reprezentantki Polski wygrały to spotkanie i czekają obecnie na wiadomości o kolejnym swoim spotkaniu w chińskim turnieju. Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska były lepsze od swoich rywalek i trochę na własne życzenie doprowadziły w tym starciu do trzeciej partii.

Po łatwo wygranym secie premierowym Polki równie dobrze grały w kolejnym secie, jednak jego końcówka, rozgrywana na przewagi, padła łupem rywalek. W tie-breaku było już lepiej, team Wachowicz/Gruszczyńska kontrolował to, co działo się na boisku i dzięki wygranej awansował do kolejnego etapu zmagań.

Suzuki/Sakaguchi (JPN) – Wachowicz/Gruszczyńska (POL) 1:2
(16:21, 23:21, 12:15)

Biało-czerwone bardzo dobrze otworzyły spotkanie, odskakując na 6:2. Przewagi jednak długo nie utrzymały. Po kilku kolejnych wymianach był już remis 9:9, a na przerwie technicznej to rywalki prowadziły 11:10. Szwajcarki zdecydowanie złapały wiatr w żagle i centralna część seta należała tylko do nich (14:11). Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska nie były w stanie zniwelować różnicy i rywalki pewnie wygrały w secie numer jeden.

Duet z Szwajcarii nie odpuszczał także po przerwie i dość szybko narzucił swój styl i rytm gry (10:7), na który nie potrafiły odpowiedzieć reprezentantki Polski. Od stanu 12:10 biało-czerwonym udało się zdobyć zaledwie jeden punkt, a przeciwniczki w imponującym stylu wygrały partię i cały mecz. Polska dwójka zajęła w zawodach 17. miejsce.

Caluori/Gerson (SUI) – Wachowicz/Gruszczyńska (POL) 2:0
(21:17, 21:11)