Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Qidong: Gruszczyńska i Wachowicz nie zdołały awansować do ćwierćfinału

WT Qidong: Gruszczyńska i Wachowicz nie zdołały awansować do ćwierćfinału

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicza, które w turnieju World Tour w Qidong wyszły z grupy z trzeciego miejsca, przegrały swój mecz o awans do ćwierćfinału turnieju. W 1/8 finału zmierzyły się z japońską parą Hasegawa/Futami i mimo wygranego pierwszego seta uległy rywalkom w tie-breaku. Polki zajęły miejsca 9-16 i odpadły już z turnieju.

W dwugwiazdkowym turnieju World Tour w chińskim Qidong Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz po porażce i wygranej w grupie awansowały do fazy pucharowej turnieju z trzeciego miejsca. W 1/8 finału ich rywalkami były Akiko Hasegawa i Azusa Futami z Japonii. Stawką tego pojedynku był awans do ćwierćfinału turnieju.

Mecz od samego początku był zacięty, jednak Polki dobrze sobie radziły z rywalkami. Japonki cały czas goniły wynik, a przewaga biało-czerwonych nie była na tyle duża, by spokojnie mówić o kontrolowaniu gry. W końcówce jednak Gruszczyńska i Wachowicz utrzymały przewag i wygrały pierwszego seta do 19. W drugiej partii inicjatywę przejęły siatkarki z Azji. To one odskoczyły Polkom na kilka punktów, potem jeszcze tę przewagę powiększając. W końcówce biało-czerwone nie były w stanie już dogonić rywalek i przegrały dość wyraźnie do 15. O zwycięstwie i awansie do dalszych gier miał zadecydować tie-break.

Decydująca partia od samego początku była bardzo wyrównana. Nasze reprezentantki walczyły o każdy punt, Japonki jednak nie zamierzały odpuszczać. W końcówce zabrakło trochę szczęścia, być może trochę sił i to Hasegawa i Futami okazały się minimalnie lepsze. Wygrały 15:13 i całe spotkanie 2:1, awansując do ćwierćfinału turnieju. Dla Gruszczyńskiej i Wachowicz turniej już zakończył się, Polki zostały sklasyfikowane na miejscach 9-16.