Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Qidong: Gruszczyńska i Wachowicz z porażką i zwycięstwem

WT Qidong: Gruszczyńska i Wachowicz z porażką i zwycięstwem

Dwa zacięte mecze w grupie C turnieju głównego World Tour w chińskim Qidong rozegrały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. W pierwszym spotkaniu Polki uległy reprezentantkom Tajwanu po tie-breaku, w drugim, decydującym o trzecim miejscu w grupie pokonały siatkarki z Izraela 2:0, wygrywając drugiego seta… 32:30. Wszystko wskazuje na to, że biało-czerwone jutro wystąpią w 1/8 finału tego turnieju.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz jako jedyna polska para zgłosiły się do turnieju World Tour w chińskim Qidong. Pod nieobecność najlepszych par z światowego rankingu, które grają w plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu, nasze siatkarki znalazły się od razu w turnieju głównym, w którym trafiły do grupy C.

Ich pierwszymi rywalkami były reprezentantki Tajwanu Nai-Han Kou i Pi Hsin Liu. Okazało się, że to groźne przeciwniczki i od samego początku trwała wyrównana walka punkt za punkt. W końcówce pierwszego seta Gruszczyńska i Wachowicz zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 21:19, obejmując prowadzenie w meczu. Druga partia była również wyrównana i żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Tym razem końcówka należała do siatkarek z Tajwanu, które również wygrały do 19 i wyrównały stan spotkania. W tie-breaku Polki niestety zagrały słabo, popełniały wiele błędów i pozwoliły rywalkom na wypracowanie sobie bezpiecznej przewagi. Biało-czerwone nie były w stanie odrobić strat i przegrały 9:15, a całe spotkanie 1:2.

To oznaczało, że kolejny mecz Gruszczyńskiej i Wachowicz będzie meczem o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. Rywalkami Polek były Sofia Starikov i Anita Dave z Izraela. Znów okazało się, że nie będzie to łatwy mecz. Już w pierwszym secie zacięta walka punkt za punkt trwała od samego początku do końca. I znów nasze siatkarki okazały się lepsze w samej końcówce, wygrywając 21:19. To było jednak tylko preludium przed emocjami w secie drugim. W nim również żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi i zdominować wydarzeń na boisku. Znów doszło do zaciętej końcówki, a w niej Polki miały kilka piłek meczowych, ale i siatkarki z Izraela miały szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie biało-czerwone po długiej i emocjonującej walce wygrały 32:30 i całe spotkanie 2:0. Oznacza to, że Polki zajęły trzecie miejsce w swojej grupie i mają duża szansę na znalezienie się w gronie czterech zespołów z trzecich miejsc, które zagrają jutro w 1/8 finału.