Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Porec: Kłoda i Ceynowa ze zwycięstwem i porażką w turnieju głównym

WT Porec: Kłoda i Ceynowa ze zwycięstwem i porażką w turnieju głównym

fot. FIVB

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa od zwycięstwa rozpoczęły wzmagania w turnieju głównym WT w Porec. W pierwszym meczu pokonały reprezentantki gospodarzy 2:0. W drugim meczu biało-czerwone walczyły z amerykańskim duetem, któremu były w stanie zagrozić jedynie w pierwszym secie, ale ostatecznie przegrały całe spotkanie 0:2.

W minionym tygodniu Martyna Kłoda i Agata Ceynowa nie przeszły kwalifikacji w WT Warszawa. Polki znacznie lepiej prezentują się w kolejnym turnieju. W Porec Polki trafiły do grupy C. Ich pierwszymi rywalkami były Gabriela Stipanović i Ana Sutalo z Chorwacji.Biało-czerwone bardzo pewnie rozpoczęły rywalizację w WT Porec. W pierwszym secie Polki nie dały szans Gabrieli Stipanović i Anie Sutalo. Inauguracyjna partia padła łupem Martyny Kłody i Agaty Ceynowej do 13. W drugiej odsłonie również to reprezentantki Polski nadawały ton grze. Od początku kontrolowały przebieg partii. Chorwatki nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom. Biało-czerwone do końca nie straciły koncentracji i równie zdecydowanie wygrały drugą odsłonę, a cały mecz 2:0.

W drugim meczu Polki mierzyły się z Amerykankami Torrey van Winden i Emily Sonny. Na początku spotkana żaden z teamów nie był w stanie wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi (9:9), ale potem ta sztuka udała się Polkom (11:9), jednak już pięć kolejnych akcji padło łupem Sonny/VanWinden (14:11). Obie pary grały sporymi zrywami, bowiem już chwilę później minimalnie lepsze były Polki (16:15). Gra się wyrównała (19:19), ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z USA i to one triumfowały 22:20. Również pierwsze momenty drugiej odsłony stały pod znakiem walki punkt za punkt (5:5). Jako pierwsze odskoczyły Amerykanki (9:5), przejmując kontrolę nad wydarzeniami na piasku (14:6) i sukcesywnie powiększały one swoją przewagę (18:8). Nic już zagroziło parze Sonny/Van Winden w zwycięstwie, bowiem pewnie wygrała ona drugą odsłonę 21:11.

grupa C:
Kłoda/Ceynowa POL – Stipanović/Sualo CRO 2:0
(21:13, 21:12)

Sonny/Van Winden USA – Kłoda/Ceynowa POL 2:0
(22:20, 21:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved