Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Phnom Phen: Miszczuk i Prudel grają dalej

WT Phnom Phen: Miszczuk i Prudel grają dalej

fot. fivb-org

Tylko jednej z dwóch polskich par udało się awansować z grupy i pozostać w turnieju głównym World Tour w Phnom Phen. Mikołaj Miszczuk i Mariusz Prudel pewnie pokonali reprezentantów gospodarzy i będą walczyć w sobotę o awans do ćwierćfinału. Maciej Rudol i Dominik Poznański przegrali drugi mecz w grupie i niestety pożegnali się już z turniejem.

Mikołaj Miszczuk i Mariusz Prudel po porażce z Duńczykami w pierwszym meczu grupowym o pozostanie w turnieju i awans z trzeciego miejsca do rozgrywek pucharowych zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy. Ich rywalami byli kambodżańscy siatkarze In Mathaly i Von Saorith.Nasi reprezentanci od samego początku narzucili przeciwnikom swoje warunki gry i pewnie zdobywali kolejne punkty. Przewaga Polaków rosła z każdą minutą, a gospodarze wyraźnie odstawali od naszych siatkarzy umiejętnościami. Miszczuk i Prudel wygrali pierwszego seta wysoko i wyraźnie do 11. Również w drugiej partii biało-czerwoni nie zamierzali odpuszczać rywalom. Wykorzystywali ich liczne błędy, szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą potem powiększali. Kolejny set wygrany do 11 dał im zwycięstwo 2:0 i awans od fazy pucharowej. W sobotę zagrają o awans do ćwierćfinału turnieju.

Maciej Rudol i Dominik Poznański w swoim drugim meczu w grupie B zmierzyli się z Moritzem Kindlem i Mathiasem Seiserem z Austrii. Rywale w pierwszym secie od samego początku zaskoczyli naszych siatkarzy dobrą grą na siatce i w obronie. Polacy próbowali odrabiać straty, ale przewaga Austriaków była coraz większa. Ostatecznie nasi reprezentanci przegrali pierwszego seta dość wyraźnie do 14. W drugiej partii biało-czerwoni grali już z większym animuszem i popełniali mniej błędów. Miało to odzwierciedlenie w wyniku, chociaż nadal przewagę mieli Austriacy. Ostatecznie rywale wygrali drugiego seta 21:18 i to oni mogli cieszyć się z awansu. Dla pary Rudol/Poznański turnieju w Phnom Phen już się zakończył.

grupa A:
Mathaly/Saorith CAM – Miszczuk/Prudel POL 0:2
(11:21, 11:21)

grupa B:
Kindl/Seiser AUT – Rudol/Poznański POL 2:0
(21:14, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved