Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Phnom Penh: Polki odpadły po fazie grupowej

WT Phnom Penh: Polki odpadły po fazie grupowej

W Phnom Penh trwa turniej z cyklu World Tour. W fazie grupowej wystąpiły dwa biało-czerwone duety – Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. Chociaż Brzostek i Wachowicz wygrały 2:0 z Australijkami i zajęły trzecie miejsce w swojej grupie, nie wystarczyło to, by awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz grę w grupie C rozpoczęły od spotkania z Amerykankami – Amandą Dowdy i Corinne Quiggle. Polki starały się walczyć, jednak w końcówkach obu setów to siatkarki z USA kontrolowały przebieg gry, wygrywając do 19 i 18. W drugim pojedynku biało-czerwone zmierzyły się z duetem z Australii. Becchara Palmer i Nicole Laird wcześniej przegrały z Czeszkami 0:2. Pierwszy set potoczył się po myśli Brzostek/Wachowicz. Reprezentantki Polski wygrały go do 18. Znacznie ciekawiej było w kolejnej odsłonie. Oba duety nie odpuszczały, a dopiero gra na przewagi wyłoniła zwyciężczynie. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały siatkarki z Polski, triumfując 24:22. Polki mimo zajęcia trzeciego miejsca w grupie nie awansowały do kolejnej fazy rozgrywek, biało-czerwony duet zajął 17. lokatę.

grupa C:
Brzostek/Wachowicz POL – Dowdy/Quiggle USA 0:2
(19:21, 18:21)
Laird/Palmer AUS – Brzostek/Wachowicz POL 0:2
(18:21, 22:24)

Drugi z polskich duetów rywalizował w grupie E. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z Tajkami – Rumpaipruet Numwong i Tanaratthą Udomchavee. Pierwszego seta wyraźnie wygrały Polki. W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się, biało-czerwone zdołały zdobyć tylko 15 oczek. Przebieg decydującej odsłony kontrolowały już siatkarki z Tajlandii i to one wygrały cały mecz 2:1. W kolejnym spotkaniu Polkom przyszło zmierzyć się z siatkarkami z Austrii. Bliźniaczki Nadine i Teresa Strauss w pierwszym meczu również przegrały 1:2, ale w trzeciej odsłonie uległy dopiero po walce na przewagi. W meczu, którego stawką było trzecie miejsce w grupie, znacznie skuteczniej grały siostry Strauss. Kłoda/Ceynowa nie potrafiły znaleźć sposobu na rywalki, przegrywając oba sety do 17. Polki zostały sklasyfikowane na 19. miejscu.