Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Phnom Penh: Dwie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

WT Phnom Penh: Dwie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

Miłosz Kruk i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Janiak i Michał Korycki rozpoczęli dziś walkę w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Kambodży. W turnieju głównym bez konieczności rozgrywania kwalifikacji, zapewniony udział mają inne dwie polskie pary – Mikołaj Miszczuk i Mariusz Prudel oraz Maciej Rudol i Dominik Poznański.

W pierwszej rundzie Michał KoryckiPiotr Janiak trafili na kanadyjską parę Simon Fecteau-Boutin/Ivan Reka. Pierwszy set spotkania ułożył się po myśli Polaków, którzy szybko wyszli na prowadzenie, potem je jeszcze powiększając. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali pewnie do 13, jednak w drugiej partii do głosu doszli Kanadyjczycy. To oni zaczęli narzucać swój rytm gry, wykorzystując liczne błędy naszych siatkarzy. Tym razem to rywale mieli sporą przewagę i po wygranej 21:12 doprowadzili do tie-breaka. Decydująca partia meczu od samego początku miała bardzo zacięty przebieg. W końcówce doszło do walki na przewagi, którą lepiej wytrzymali Korycki i Janiak. To oni wygrali 16:14 i awansowali do drugiej rundy kwalifikacji.

Mliłosz Kruk i Jakub Szałankiewicz w I rundzie zmierzyli się z rywalami z Czech, Patrikiem Manasem i Jirim Sedlakiem. Przeciwnicy od samego początku wysoko ustawili poprzeczkę naszym siatkarzom i szybko zdobyli przewagę. Biało-czerwoni próbowali złapać swój rytm gry, ale nie byli w stanie odrobić strat z początku seta i przegrali do 12. W drugiej partii gra Polaków układała się już dużo lepiej i byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z Czechami. Niestety w końcówce to Manas i Sedlak okazali się minimalnie lepsi i po wygranej 21:19 to właśnie oni awansowali dalej. Dla Kruka i Szałankiewicza tym samym ten turniej już się zakończył.

W II rundzie kwalifikacji Piotr Janiak i Michał Korycki zmierzyli się z Robinem Sową i Lukasem Pfretzschnerem z Niemiec. Był to niezwykle zacięty pojedynek od początku do końca, a jego stawką był awans do rozpoczynającego się w piątek turnieju głównego. W pierwszym secie po wyrównanej walce górą byli biało-czerwoni, którzy wygrali 21:18. Końcówka drugiej partii niestety należała do niemiecki siatkarzy. To oni wygrali do 19 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej odsłonie Niemcy od początku objęli prowadzenie i nie odpuścili już do końca. Wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1 i to właśnie oni mogli cieszyć się z awansu do turnieju głównego.