Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Łosiak i Kantor na drugim stopniu podium

WT Ostrawa: Łosiak i Kantor na drugim stopniu podium

Nie udał się mecz finałowy Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi. Polacy po zaciętej walce przegrali po tie-breaku z hiszpańską parą Andrea Gavira/Pablo Herrera i zakończyli turniej na drugim miejscu, zdobywając srebrne medale. Trzecie miejsce przypadło rosyjskiej parze Leszukow/Siemionow, którzy w decydującym meczu pokonali gospodarzy.

W meczu o trzecie miejsce turnieju w Ostrawie reprezentujący gospodarzy Ondrej Perusic i David Schweiner zmierzyli się z rosyjską parą Ilja Leszukow/Konstantin Siemionow. Czesi od samego początku spisywali się bardzo dobrze, wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą po przerwie technicznej jeszcze powiększali. Ku radości kibiców rozbili Rosjan w pierwszym secie 21:14. Leszukow i Siemionow, jednak w drugim secie nie popełniali już tak wielu błędów i to oni mieli przewagę. Gospodarze odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie 13:12, ale po chwili je stracili. Rosjanie nie wypuścili już swojej szansy z rąk i wygrali 21:18, wyrównując stan spotkania.

W tie-breaku to Siemionow i Leszukow mieli niewielką przewagę, ale Czesi doprowadzili do stanu 11:11 i od tego momentu rozgorzała walka punkt za punkt. Oba zespoły miały w górze po kilka piłek meczowych, a emocje sięgały zenitu. Nikt nie mógł skończyć, siatkarze byli coraz bardziej zmęczeni. W końcu to Rosjanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po zaciętej walce wygrali 26:24, tym samym zdobywając brązowe medale turnieju w Ostrawie.

Na finał czekali polscy kibice, bowiem Piotr Kantor i Bartosz Łosiak grali w nim z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą. Na początku meczu blok i zagrywki Piotra Kantora dały prowadzenie biało-czerwonym 3:1, ale Hiszpanie błyskawicznie odrobili straty. Potem jednak błędy rywali znów pozwoliły biało-czerwonym odskoczyć na kilka punktów (7:4). Skuteczny blok Pablo Herrery na Łosiaku, a potem as serwisowy Adriana Gaviry spowodowały, że znów był remis (10:10), ale na przerwę techniczną to nasi siatkarze schodzili z jednym punktem przewagi. Po powrocie na boisko siatkarze obu drużyn często psuli zagrywki, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalom, ale to Polacy po ataku Kantora pierwsi mieli piłkę setową przy stanie 20:19. Nie wykorzystali jej, potem Hiszpanie wyszli na prowadzenie 22:21 i wykorzystali piątą swoją okazję. Herrera zablokował Łosiaka i nasi siatkarze przegrali pierwszego seta 25:27.

Początek drugiego seta był wyrównany (3:3), pierwsi przewagę po ataku Bartosza Łosiaka uzyskali biało-czerwoni (6:4). Polacy grali coraz lepiej w obronie i czujnie na siatce, utrzymując przewagę. Na przerwie technicznej prowadzili 12:9, a po powrocie na boisko powiększyli przewagę do pięciu punktów po sprytnym plasie Łosiaka (15:10). Hiszpanie ostro wzięli się do pracy, odrobili część strat (14:16), ale to biało-czerwoni wygrali trzy kolejne wymiany, zmuszając rywali do poproszenia o przerwę. Nad Ostrawą rozpadał się deszcz, a nasi siatkarze spokojnie dokończyli tego seta, wygrywając go 21:15 i o złotym medalu miał rozstrzygnąć tie-break.

Decydująca partia lepiej rozpoczął się dla Kantora i Łosiaka, którzy wyszli na prowadzenie 3:1, ale błyskawicznie je stracili i przy stanie 4:3 dla rywali poprosili o przerwę dla odpoczynku. Po powrocie na boisko Polacy popełniali proste błędy w ataku i Hiszpanie prowadzili już 9:4. Nasi siatkarze nie byli w stanie odrobić takiej straty. Po skutecznym bloku rywale mieli piłkę meczową przy stanie 14:9, ale Polacy zdobyli dwa kolejne punkty. Ostatecznie plas Gaviry za blok zakończył seta wynikiem 15:11 i triumfem Hiszpanów. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywieźli z Ostrawy srebrne medale.