Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Powtórka wyszła Polakom lepiej

WT Ostrawa: Powtórka wyszła Polakom lepiej

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w powtórzonym meczu o pierwsze miejsce w grupie E turnieju World Tour w Ostrawie pokonali kanadyjską parę O’Gorman/Saxton w dwóch setach. Dzięki temu podobnie jak Bryl/Fijałek zagrają od razu w II rundzie pucharowej w sobotę. Przypomnijmy, że wczorajszy mecz został przerwany w tie-breaku z powodów warunków pogodowych.

Nadciągająca burza i silny wiatr w Ostrawie nie pozwoliły w czwartek dokończyć meczu o pierwsze miejsce w grupie E. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie wygrali wówczas pierwszego seta z Grantem O’Gormanem i Benem Saxtonem z Kanady, ale w drugim nie wykorzystali swojej szansy, przegrywając na przewagi. Spotkanie zostało przerwane na początku trzeciej partii.Powtórzony mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, ale to Polacy zaczęli przejawiać inicjatywę i powoli wychodzić na prowadzenie. Kantor i Łosiak na przerwie technicznej prowadzili już 12:9, a po chwili ich przewaga wzrosła do pięciu punktów. Kanadyjczycy nie byli w stanie już odrobić takiej straty i ostatecznie przegrali tę partię do 15.

W drugim secie na początku niewielką przewagę mieli siatkarze z Kanady, ale biało-czerwoni nie pozwolili im odskoczyć. Odrobili straty i na przerwę techniczną schodzili z jednym punktem przewagi. Po powrocie na boisko nasi siatkarze znów wykazali swoją wyższość – powiększyli swoją przewagę (17:14), a od stanu 19:16 wygrali dwie kolejne wymiany i całe spotkanie 2:0. Dzięki temu podobnie jak Michał Bryl i Grzegorz Fijałek z pierwszego miejsca w grupie awansowali bezpośrednio do II rundy pucharowej, której mecze zaplanowano na sobotę rano.

grupa E:
Kantor/Łosiak POL – O’Gorman/Saxton CAN 2:0
(21:15, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved