Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Powtórka wyszła Polakom lepiej

WT Ostrawa: Powtórka wyszła Polakom lepiej

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w powtórzonym meczu o pierwsze miejsce w grupie E turnieju World Tour w Ostrawie pokonali kanadyjską parę O’Gorman/Saxton w dwóch setach. Dzięki temu podobnie jak Bryl/Fijałek zagrają od razu w II rundzie pucharowej w sobotę. Przypomnijmy, że wczorajszy mecz został przerwany w tie-breaku z powodów warunków pogodowych.

Nadciągająca burza i silny wiatr w Ostrawie nie pozwoliły w czwartek dokończyć meczu o pierwsze miejsce w grupie E. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie wygrali wówczas pierwszego seta z Grantem O’Gormanem i Benem Saxtonem z Kanady, ale w drugim nie wykorzystali swojej szansy, przegrywając na przewagi. Spotkanie zostało przerwane na początku trzeciej partii.

Powtórzony mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, ale to Polacy zaczęli przejawiać inicjatywę i powoli wychodzić na prowadzenie. Kantor i Łosiak na przerwie technicznej prowadzili już 12:9, a po chwili ich przewaga wzrosła do pięciu punktów. Kanadyjczycy nie byli w stanie już odrobić takiej straty i ostatecznie przegrali tę partię do 15.

W drugim secie na początku niewielką przewagę mieli siatkarze z Kanady, ale biało-czerwoni nie pozwolili im odskoczyć. Odrobili straty i na przerwę techniczną schodzili z jednym punktem przewagi. Po powrocie na boisko nasi siatkarze znów wykazali swoją wyższość – powiększyli swoją przewagę (17:14), a od stanu 19:16 wygrali dwie kolejne wymiany i całe spotkanie 2:0. Dzięki temu podobnie jak Michał Bryl i Grzegorz Fijałek z pierwszego miejsca w grupie awansowali bezpośrednio do II rundy pucharowej, której mecze zaplanowano na sobotę rano.