Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Polki awansowały do turnieju głównego

WT Ostrawa: Polki awansowały do turnieju głównego

fot. FIVB

Dwie polskie pary rozpoczęły walkę w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour siatkarek plażowych w Ostrawie. Agata Ceynowa i Martyna Kłoda przegrały swój pierwszy mecz i odpadły z dalszej walki. Zwycięstwo z zespołem z Tajlandii odniosły Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska i o awans walczyły z siatkarkami z Argentyny. Po ciekawym, trzysetowym spotkaniu biało-czerwone cieszyły się ze zwycięstwa. 

Dwie żeńskie pary z Polski przystąpiły w środę do kwalifikacji turnieju głównego World Tour w czeskiej Ostrawie. W I rundzie Agata Ceynowa i Martyna Kłoda zmierzyły się z kanadyjską parą Julie Gordon/Sophie Bukovec. Od samego początku to rywalki lepiej prezentowały się na boisku i szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Kanadyjki powiększały swą przewagę i ostatecznie wygrały pierwszego seta wysoko do 14. Niestety biało-czerwone w drugiej partii również nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z przeciwniczkami. Siatkarki z Kanady grały zdecydowanie lepiej i szybko uciekły naszym siatkarkom. Drugi set zakończył się dokładnie tym samym wynikiem co pierwszy, a to oznaczało koniec turnieju i szans na awans do Kłody i Ceynowej.Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska w pierwszej rundzie spotkały się z Varapatsorn Radarong i Tanarattha Udomchavee z Tajlandii. Pierwsza partia była dość wyrównana, ale to biało-czerwone miały lekką przewagę, którą udało im się utrzymać do samego końca. Polki wygrały 21:19 i objęły prowadzenie w meczu 1:0. W drugiej partii Azjatki nie wytrzymały silnych zagrywek naszych siatkarek i szybko pękły. Biało-czerwone błyskawicznie powiększały swoją przewagę, zdobywając punkty seriami. Ostatecznie wygrały wysoko do 14 i awansowały do II rundy kwalifikacji.

W meczu decydującym bezpośrednio o awansie Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńską zagrały z Aną Gallay i Fernandą Pereyrą z Argentyny. W spotkanie lepiej weszły Polki, szybko odskakując na cztery punkty. Z czasem Wachowicz/Gruszczyńska zwiększyły dystans do pięciu oczek (14:9). Ana Gallay i Fernanda Pereyra nie odpuszczały, w dalszej fazie seta zmniejszyły dystans do dwóch oczek (19:17). Nie udało im się jednak odwrócić losów tej odsłony. Polki triumfowały do 19. Otwarcie drugiego seta toczyło się punkt za punkt (4:4), jednak z czasem Argentynki odskoczyły na 7:4. Nasze reprezentantki nie dały za wygraną i po chwili na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). W kolejnej fazie trwała zacięta walka. W końcówce ponownie lepiej zaczął grać duet Gallay/Pereyra, wychodząc na prowadzenie 19:16. Polki nie zdołały zdobyć serii punktów i przegrały do 16. Decydująca partia grana była na styku (5:5, 8:7). Dopiero z czasem to biało-czerwone przejęły inicjatywę (11:8), której do końca nie oddały. Zwycięstwo dało Wachowicz i Gruszczyńskiej awans do turnieju głównego.

I runda kwalifikacji:
Ceynowa/Kłoda POL – Gordon/Bukovec CAN 0:2
(14:21, 14:21)
Radarong/Udomchavee THA – Wachowicz/Gruszczyńska POL 0:2
(19:21, 14:21)

II runda kwalifikacji:
Wachowicz/Gruszczyńska POL – Gallay/Pereyra ARG 2:1
(21:19, 16:21, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved