Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Polacy z awansem do ćwierćfinału

WT Ostrawa: Polacy z awansem do ćwierćfinału

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz nie zdołali awansować do ćwierćfinału turnieju World Tour w Ostrawie. Nasi siatkarze przegrali z rosyjską parą Leszukow/Siemionow. W ćwierćfinale zameldowali się za to Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, którzy rozgromili inną rosyjską parę Krasilnikow/Liamin. Również Piotr Kantor i Bartosz Łosiak znaleźli się w najlepszej ósemce finału po pokonaniu niezwykle groźnych Brazylijczyków Pedro Solberg/Bruno.

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz w walce o awans do ćwierćfinału turnieju World Tour w Ostrawie zmierzyli się z rosyjską parą Ilia Leszukow/Konstantin Siemionow. Nasi siatkarze dobrze rozpoczęli to spotkanie, prowadzili 5:2, potem 7:5, ale rywale szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 8:8. Po przerwie technicznej to Rosjanie mieli niewielką przewagę, ale również ją stracili (14:14). Końcówka seta należała jednak do Leszukowa i Siemienowa, którzy odskoczyli na dwa punkty, a ostatecznie wygrali pierwszego seta 21:18. Na początku drugiego seta na prowadzenie wychodził najpierw jeden zespół, potem drugi. Od stanu 8:8 trzy kolejne piłki wygrali Rosjanie i to oni zaczęli dyktować warunki gry. Prudel i Szałankiewicz po przerwie technicznej rzucili się jeszcze do odrabiania strat i zmniejszyli odległość do rywali na dwa punkty (14:16), ale to było wszystko, co mogli tego dnia zrobić. Rosjanie świetnie rozegrali końcówkę i wygrali 21:17, a całe spotkanie 2:0. Prudel i Szałankiewicz pożegnali się tym samym z turniejem.

Równocześnie na innym boisku o miejsce w ćwierćfinale walczyli Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Ich rywalami byli również Rosjanie – Nikita Liamin i Wiaczesław Krasilnikow. Biało-czerwoni szybko uzyskali kilkupunktową przewagę (7:3), a na przerwę techniczną schodzili, mając pięć punktów przewagi. Rosjanie zupełnie nie mogli znaleźć recepty na dobrą grę Polaków (17:11). W końcówce Bryl i Fijałek dopełnili dzieła i wysoko pokonali Rosjan 21:13. Również na początku drugiego seta nasi reprezentanci mieli niewielką przewagę (6:4), a na przerwie technicznej prowadzili 12:9. Po powrocie na boisko zdobywali punkty seriami, a rywale mogli się tylko bezradnie temu przyglądać (18:12). Końcówka należała do biało-czerwonych, którzy ponownie wygrali do 13 i pewnie zameldowali się w ćwierćfinale turnieju. Jeszcze w sobotę zagrają o awans do czołowej czwórki turnieju, a ich rywalami będą… Leszukow i Siemionow.

Trzecią polską parą, która stanęła przed szansą wejścia do ósemki, byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Nie mieli jednak łatwych rywali, bowiem po drugiej stronie siatki stanęli Brazylijczycy Pedro Solberg Bruno Oscar Schmidt. Biało-czerwoni wyraźnie przespali początek meczu i pierwsze cztery wymiany padły łupem canarinhos. Nasi siatkarze rzucili się do odrabiania strat, ale rywale nie pozwoli na zbyt dużo. Dopiero po przerwie technicznej Polacy zbliżyli się na odległość jednego punktu (12:13), jednak Brazylijczycy znów odskoczyli. Końcówka w wykonaniu reprezentantów Polski była jednak imponująca – od stanu 16:18 doprowadzili do remisu 19:19 i rozgorzała walka na przewagi. Emocjonująca i niezwykle zacięta końcówka seta padła łupem liderów światowego rankingu, którzy ostatecznie wygrali 27:25. W drugim secie Polacy już od samego początku odskoczyli rywalom (7:4) i cały czas utrzymywali minimalną przewagę. Od stanu 12:10 dla naszych siatkarzy Brazylijczycy pękli i już nie byli w stanie im zagrozić. Biało-czerwoni powiększali przewagę i wygrali tego seta 21:15, czym przypieczętowali swój awans do ćwierćfinału.