Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Kołosińska i Kociołek wygrały swoją grupę

WT Ostrawa: Kołosińska i Kociołek wygrały swoją grupę

Niezwykle zacięty i wyrównany bój z amerykańską parą Hughes/Summer o pierwsze miejsce w grupie stoczyły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Polki po słabym pierwszym secie wróciły do gry, doprowadziły do wyrównania i pokonały rywalki w tie-breaku. Oznacza to, że biało-czerwone uzyskały bezpośredni awans do II rundy fazy pucharowej.

Po porannej wygranej w drugim meczu w grupie F Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z Amerykankami Summer Ross i Sarą Hughes. Stawką pojedynku było pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do II rundy fazy pucharowej. Polki nie zaczęły jednak tego meczu dobrze. Oddały inicjatywę rywalkom, które skorzystały z okazji i szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Biało-czerwone nie były w stanie już nic zrobić i pierwszego seta przegrały dość wyraźnie do 13.

Drugi set był niezwykle zacięty i emocjonujący od samego początku. Najpierw to Amerykanki prowadziły 5:4, potem inicjatywę przejęły nasze siatkarki, nie mogły jednak odskoczyć rywalkom. Wynik cały czas oscylował wokół remisu z minimalną przewagą biało-czerwonych. Kołosińska i Kociołek lepiej wytrzymały trudy tej partii i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrały 21:19 i wyrównały tym samym stan spotkania.

Po wyrównanym początku tie-breaka to Polki pierwsze przełamały rywala i wyszły na prowadzenie 10:8. Nie wypuściły już swojej szansy z rąk, po chwili miały pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:10. Amerykanki zdołały jeszcze zdobyć jeden punkt, ale po chwili Kołosińska i Kociołek zakończyły ten mecz wygraną i to one zajęły pierwsze miejsce w grupie. W piątek zobaczymy je od razu w II rundzie pucharowej turnieju.