Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrava: Fijałek i Bryl z awansem do ćwierćfinału

WT Ostrava: Fijałek i Bryl z awansem do ćwierćfinału

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w 1/8 finału turnieju głównego World Tour w Ostravie zmierzyli się z belgijską parą Koekelkoren/Van Walle. Polacy pokonali rywali w dwóch setach i dzięki temu awansowali do ćwierćfinału. W sobotnie popołudnie w walce o czołową czwórkę turnieju zmierzą się z duetem Herrera/Gavira z Hiszpanii.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek po wygraniu swojej grupy w turnieju World Tour w czeskiej Ostravie awansowali od razu do 1/8 finału. Dzięki temu w piątek mieli dzień wolny, a w sobotę zmierzyli się z Driesem Koekelkorenem i Tomem Van Walle o awans do ćwierćfinału.

Mimo iż to Polacy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, to początek pierwszego seta na to nie wskazywał. Belgowie prezentowali się bardzo dobrze i walczyli z naszymi zawodnikami jak równy z równym. W końcówce biało-czerwoni odskoczyli jednak rywalom i wygrali pierwszą partię do 18, obejmując prowadzenie w meczu.

Druga partia już wyraźnie przebiegała pod dyktando Fijałka i Bryla. Od stanu 11:6 nasi siatkarze zdobyli trzy punkty z rzędu i na przerwie technicznej mieli już siedem punktów przewagi. Nie zwalniali jednak, wykorzystując błędy rywali i swoją dobrą dyspozycję na siatce. Piłkę meczową mieli już przy stanie 20:11, ale Belgowie ją obronili. Za drugim razem rywale byli już bezsilni i Polacy zakończyli tego seta wygraną do 12 i 2:0 w całym meczu.

Tym samym Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do ćwierćfinału turnieju i dziś jeszcze zmierzą się z Pablo Herrerą Allepuz i Adrianem Gavirą Collado o wejście do strefy medalowej.