Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Dwumecz polsko-czeski na remis

WT Ostrawa: Dwumecz polsko-czeski na remis

W rozpoczętym w czwartek turnieju głównym World Tour w Ostrawie polskie żeńskie pary zmierzyły się w swoich grupach z parami czeskimi. Swój mecz wygrały Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, które dziś jeszcze zagrają z Amerykankami o pierwsze miejsce w grupie. Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska niestety przegrały swój mecz i w piątek rano powalczą o pozostanie w turnieju.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w pierwszym swoim meczu w grupie F trafiły na czeską parę Kristyna Kolocova/Michala Kvapilova. O tym, że nie będzie to łatwy mecz, Polki wiedziały już przed pierwszym gwizdkiem, a przebieg pierwszego seta pokazał, że gospodynie będą walczyć do samego końca. Zacięta walka trwała od pierwszych do ostatniej piłki i do końca nie było wiadomo, kto będzie zwycięzcą. Emocjonującą końcówkę na przewagi lepiej rozegrały biało-czerwone, które zachowały też więcej zimnej krwi i wygrały 24:22. W drugim secie Kołosińska i Kociołek odskoczyły nieco rywalkom i kontrolowały przebieg spotkania. Czeszki do końca próbowały odwrócić losy tego seta, ale nie zdołały dogonić naszej pary. Polki wygrały 21:18 i całe spotkanie 2:0, co zapewniło im już awans do fazy pucharowej turnieju. Dziś jeszcze zagrają o pierwsze miejsce w grupie z amerykańską parą Hughes/Summer.

Również z czeską parą zmierzyły się w swoim pierwszym meczu w grupie A Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska. Ich rywalkami były Barbora Hermannova i Marketa Slukova. Polki dobrze rozpoczęły to spotkanie, wyszły na prowadzenie 4:2, ale szybko straciły przewagę. Wyrównana walka trwała jeszcze do przerwy technicznej, a po niej nasze siatkarki zupełnie oddały pole rywalkom. Czeszki zdobywały punkty seriami, wykorzystując błędy Polek w przyjęciu i wygrały tego seta wysoko, do 12. W drugiej partii nasze reprezentantki dość długo dotrzymywały rywalkom kroku. Do przerwy technicznej set był bardzo zacięty, Czeszki prowadziły wprawdzie 11:10, ale po chwili był znów remis 14:14. W końcówce gospodynie odskoczyły jednak na dwa punkty i tę przewagę dowiozły do końca. Polki przegrały do 18 i całe spotkanie 0:2, a to oznacza, że w piątek rano zagrają o pozostanie w turnieju.