Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Bryl/Fijałek w II rundzie, przerwany mecz Kantora i Łosiaka

WT Ostrawa: Bryl/Fijałek w II rundzie, przerwany mecz Kantora i Łosiaka

Świetnie radzą sobie w turnieju głównym dwie z czterech polskich par męskich. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek wygrali swój drugi mecz w grupie i awansowali do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. To oznacza, że w piątek zobaczymy ich od razu w II rundzie. Mecz Kantora i Łosiaka został przerwany na początku tie-breaka i zostanie dokończony w piątek.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek po wygranej w pierwszym swoim meczu grupowym o awans z pierwszego miejsca walczyli z brazylijską parą Alison Cerutti/Andre Loyola Stein. Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki punkt za punkt, ale od stanu 6:6 cztery kolejne wymiany padły łupem biało-czerwonych. Nasi siatkarze na przerwę techniczną zeszli, prowadząc 13:8, ale po powrocie na boisko nie mogli się odnaleźć. Brazylijczycy grali coraz lepiej i szybko odrabiali straty, w końcu doprowadzili do remisu 16:16. Polacy nie mieli zupełnie pomysłu, popełniali proste błędy i kolejne trzy punkty zdobyli również rywale, którzy ostatecznie wygrali tego seta do 18.

Początek drugiej partii również był niezwykle zacięty. Brazylijczycy na moment odskoczyli na dwa punkty (8:6), ale po chwili znów był remis 9:9. Na przerwę techniczną nasi siatkarze schodzili z jednym punktem straty, ale szybko znów doprowadzili do remisu. W końcówce Bryl i Fijałek wyszli na prowadzenie, ale rywale doprowadzili do remisu i o wyniku seta miała zadecydować końcówka na przewagi. W niej minimalnie lepsi okazali się Polacy, wygrali 23:21 i doprowadzili do remisu.

Początek tie-breaka należał do reprezentantów Polski, którzy prowadzili 4:1, potem 8:5. Rywale odrobili część strat i złapali kontakt punktowy (9:10), ale końcówka należała do biało-czerwonych. Od stanu 13:12 nasi siatkarze wygrali dwie kolejne akcje i pokonali utytułowanych Brazylijczyków. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w grupie i zapewnili sobie awans bezpośrednio do II rundy fazy pucharowej.

O pierwsze miejsce walczyli również Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, ale ich mecz z kanadyjską parą Grant O’Gorman/Ben Saxton rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem. W pierwszym secie nasi siatkarze szybko uzyskali dwupunktowe prowadzenie. Po powrocie na boisko po przerwie technicznej biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry. Będąc zdecydowanie lepszymi, pewnie wygrali do 14. Drugiego seta to Kanadyjczycy rozpoczęli od prowadzenia 3:0, ale po chwili już był remis i na przerwie technicznej to biało-czerwoni prowadzili 11:10. Kanadyjczycy jednak nie rezygnowali – wrócili do gry i doprowadzili do remisu 14:14. Zacięta walka trwała do końca. Przy stanie 20:20 Polacy mieli swoją szansę, ale jej nie wykorzystali. Rywale wygrali 23:21 i wyrównali stan spotkania. Sędziowie rozpoczęli tie-breaka, ale przy stanie 2:3 dla Kanadyjczyków mecz został przerwany. Powodem były ciemności, jakie zapadły nad Ostrawą w związku z nadciągającymi chmurami i burzą. Warunki nie pozwoliły na dokończenie meczu, który zostanie powtórzony w piątek rano.