Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrava: Bryl i Fijałek zdobyli brązowe medale

WT Ostrava: Bryl i Fijałek zdobyli brązowe medale

Fatalnie zaczął się dla Michała Bryla i Grzegorza Fijałka mecz o brązowy medal turnieju World Tour w Ostravie. Polacy po bardzo słabej grze przegrali pierwszego seta do 10 i nic nie wskazywało, że mogą osiągnąć sukces. Jednak w drugim secie odwrócili losy meczu, pokonali rywali z Rosji do 19, a w tie-breaku okazali się o wiele lepsi.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Rosjan, którzy silną zagrywką zmusili Polaków do błędu. Po autowym zbiciu Michała Bryla rywale prowadzili 5:2, a po następnej przegranej akcji biało-czerwoni poprosili o przerwę. Kolejny punkt nasi siatkarze zdobyli dopiero przy stanie 9:2 dla Rosjan. Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij też popełniali błędy, ale cały czas utrzymywali przewagę i na przerwę techniczną schodzili prowadząc 14:7. Po powrocie na boisko nasi siatkarze nie mogli znaleźć recepty na częste ataki z drugiej piłki Olega Stojanowskiego (17:8), który do tego dołożył świetną zagrywkę i ostatecznie przegrali tego seta po ataku Krasilnikowa wysoko do 10.

Po wyrównanym początku drugiej partii pierwsza zmiana stron boiska nastąpiła po autowym ataku Grzegorza Fijałka przy stanie 4:3 dla Rosjan. Rywale odskoczyli naszym siatkarzom i po asie serwisowym Krasilnikowa prowadzili już 9:6 i również trzy punkty przewagi mieli na przerwie technicznej. Po powrocie na boisko skutecznymi blokami popisywał się Michał Byl i biało-czerwoni doprowadzili do remisu 12:12, a rywale poprosili o przerwę. Rozgorzała zacięta walka punkt za punkt, potem świetny serwis Grzegorza Fijałka wyprowadził naszych reprezentantów na prowadzenie 16:14, ale Rosjanie doprowadzili do remisu 18:18. Atak Bryla dał Polakom piłkę setową przy stanie 20:19, a po chwili autowy atak Krasilnikowa sprawił, że w meczu był remis 1:1.

W tie-breaku zacięta walka punkt za punkt trwała od samego początku. Dobry serwis Grzegorza Fijałka, który popisał się trzema asami serwisowymi z rzędu, pozwolił naszym siatkarzom na odskoczenie rywalom (7:3). Po kolejnej przegranej akcji bezradni Rosjanie poprosili o przerwę, ale biało-czerwoni nie zwalniali. Po świetnym bloku Michała Bryla prowadzili już 10:5, a zepsuty serwis rywali dał naszym siatkarzom piłkę meczową przy stanie 14:7. Po chwili mecz zakończył autowy atak Wiaczesława Krasilnikowa i Polacy wygrali całe spotkanie 2:1, zdobywając w Ostravie brązowe medale. Turniej wygrali Norwegowie Anders Mol i Christian Sørum, którzy w finale pokonali po tie-breaku czeską parę Ondrej Perusić/David Schweiner.