Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrava: Bryl i Fijałek są w formie, awansowali do półfinału

WT Ostrava: Bryl i Fijałek są w formie, awansowali do półfinału

Nie zwalniają tempa w turnieju World Tour w Ostravie Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Polacy nie przegrali w tym turnieju meczu, a w ćwierćfinale pokonali w dwóch setach hiszpańską parę Herrera/Gavira i w niedzielę walczyć będą o medale.

Polacy bez porażki wygrali swoją grupę, pokonali również rywali w 1/8 finału. W ćwierćfinale turnieju World Tour w czeskiej Ostravie Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zmierzyli się z groźną hiszpańską parą Pablo Herrera/Adrian Gavira.

Po dość wyrównanym początku meczu biało-czerwoni jako pierwsi odskoczyli rywalom i wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Przy prowadzeniu 16:12 było już niemal pewne, że Hiszpanie nie będą w stanie w tym secie zagrozić naszym siatkarzom. Bryl i Fijałek nie zwalniali i pewnie wygrali tę partię do 18, obejmując prowadzenie w meczu.

Początek drugiej partii należał do Herrery i Gaviry, którzy minimalnie prowadzili 5:4. Nasi siatkarze błyskawicznie przejęli inicjatywę, wyszli na prowadzenie i na przerwie technicznej mieli już trzy punkty przewagi (12:9). Polacy cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku i chociaż rywale w pewnym momencie zmniejszyli straty do dwóch punktów (17:15), to w końcówce nie dali się dogonić. Bryl i Fijałek piłkę meczową mieli przy stanie 20:16, Hiszpanie jeszcze wygrali jedną akcję, a po chwili musieli uznać wyższość biało-czerwonych.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali w ten sposób do czołowej czwórki turnieju i w niedzielę powalczą o medale. Ich rywalami w półfinale będą Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij z Rosji.