Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrava: Bryl i Fijałek powalczą o brązowe medale

WT Ostrava: Bryl i Fijałek powalczą o brązowe medale

Nie udało się naszym siatkarzom awansować do finału czterogwiazdkowego turnieju World Tour w czeskiej Ostravie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali po zaciętych dwóch setach z reprezentantami gospodarzy Davidem Schweinerem i Ondrejem Perusiciem, a o wygranej Czechów zadecydowały wyśmienite bloki tego pierwszego. W niedzielne popołudnie biało-czerwoni zagrają o brązowe medale i miejsce na najniższym stopniu podium.

Rywalami Michała Bryla i Grzegorza Fijałka w meczu finałowym byli reprezentujący gospodarzy Ondrej Perusić i David Schweiner. Początek należał do biało-czerwonych, którzy wyszli na prowadzenie 5:1 i utrzymali je aż do przerwy technicznej. Po zbiciu Grzegorza Fijałka oba zespoły zeszły z boiska przy prowadzeniu Polaków 12:9. Potem jednak do głosu doszli Czesi, którzy świetnie grali w obronie, dobrze zagrywał również Schweiner i gospodarze doprowadzili do remisu 13:13, na co nasi siatkarze zareagowali prośbą o przerwę. Walka punkt za punkt trwała już do końca seta, chociaż o krok przed rywalami byli gospodarze. Po skutecznym plasie Davida Schweiner mieli piłkę setową, ale Polacy ją obronili, podobnie jak dwie kolejne. Potem jednak byli już bezradni, a as serwisowy Schweinera zakończył seta wygraną Czechów 24:22.

W drugiej partii pierwsza miana stron boiska miała miejsce przy wyniku 4:3 dla duetu z Czech. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale potem biało-czerwoni po asie serwisowym Grzegorza Fijałka i bloku Michała Bryla wyszli na prowadzenie 10:8. Na przerwie technicznej nasi siatkarze mieli punkt przewagi, ale Czesi nie odpuszczali. Po błędzie podwójnego odbicia doprowadzili do remisu 14:14, a potem wyszli na prowadzenie 16:15. Gdy w kolejnej akcji Grzegorz Fijałek nadział się na blok Schweinera, biało-czerwoni poprosili o przerwę. Po powrocie na boisko Schweiner nadal stanowił na siatce przeszkodę nie do przejścia i Czesi prowadzili już 19:16. Kolejny blok dał im piłkę setową, ale Polacy po ataku Fijałka ją obronili. Kolejny atak Dawida Schweinera spowodował, że gospodarze wygrali tego seta do 17 i całe spotkanie 20.

Czeska para zagra w popołudniowym finale, a Grzegorz Fijałek i Michał Bryl walczyć będą o brązowe medale. Ich przeciwnikami będą Rosjanie Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowskij, którzy w dwóch setach do 17 i 15 ulegli norweskiej parze Anders Mol/Christian Sørum.