Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Nieudany występ Polek w Sydney

WT: Nieudany występ Polek w Sydney

fot. FIVB

Australijski piasek nie okazał się szczęśliwy dla żeńskich duetów walczących w turnieju z cyklu World Tour. W nocy z czwartku na piątek kolejnych porażek doznały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz. Obie biało-czerwone pary odpadły z dalszej rywalizacji.

W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu swój drugi mecz w fazie grupowej rozegrały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. Przeciwniczkami biało-czerwonych był duet reprezentujący Tajlandię – Tanarattha Udomchavee/Rumpaitruet Numwong. Obie partie były bardzo wyrównane. Długimi fragmentami toczyła się walka cios za cios, ale żadna z par nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Azjatki lepiej spisywały się w defensywie, ale ambitna postawa Polek pozwalała im być w grze o zwycięstwo. Losy pierwszej odsłony rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały przedstawicielki Tajlandii, które triumfowały 22:20. Biało-czerwonym zabrakło też zimnej krwi i trochę szczęścia w decydujących momentach drugiej odsłony. W efekcie przegrały ją 19:21, tracąc szansę na dalszą walkę w turnieju głównym.Kłoda/Ceynowa (POL) – Udomchavee/Numwong (THA) 0:2   
(20:22, 19:21)

Australijski piasek nie okazał się szczęśliwy również dla drugiego żeńskiego duetu, czyli Moniki Brzostek i Aleksandry Wachowicz. Biało-czerwone w kolejnym meczu fazy grupowej mierzyły się z przedstawicielkami Kanady – Taylor Pischke i Sophie Bukovec. Polki jednak w tym spotkaniu miały nie za wiele do powiedzenia. Tylko krótkimi fragmentami potrafiły dotrzymać kroku rywalkom. Zawodniczki z Ameryki Północnej popełniały mniej błędów, grały też skuteczniej w polu serwisowym oraz na siatce, co pozwalało im wypracować sobie kilkupunktowe prowadzenie. Biało-czerwone próbowały walczyć, ale ani w pierwszej, ani w drugiej odsłonie nie znalazły skutecznej recepty, by doprowadzić chociażby do wyrównanej końcówki. W decydujących momentach duet spod znaku klonowego liścia kontrolował boiskowe wydarzenia, czego efektem była jego wygrana do 16 i 15.

Brzostek/Wachowicz (POL) – Pischke/Bukovec (CAN) 0:2
(16:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved