Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nantong: Polki tuż poza podium

WT Nantong: Polki tuż poza podium

Nie udało się zdobyć medalu w turnieju World Tour w Nantongu naszym siatkarkom. Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska w półfinale po zaciętej walce uległy reprezentantkom gospodarzy, a w meczu o 3. miejsce uległy w dwóch setach Rosjankom i ostatecznie znalazły się poza podium. To jednak i tak bardzo dobry wynik dla zespołu, który do turnieju głównego musiał przebijać się przez kwalifikacje.

W pierwszym półfinale dwugwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w chińskim Nantongu Angela Lavalle i Carolina Horta Maximo z Brazylii w dwóch setach do 17 pokonały rosyjską parę Ksenia Dabiża/Daria Rudych. W drugim meczu półfinałowym Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska zmierzyły się z reprezentantkami gospodarzy Shuhui Wen i Jingzhe Wang.

Polki, które do turnieju głównego przebijały się z kwalifikacji, nie były faworytkami tego spotkania. Mimo tego od samego początku dzielnie stawiały czoła rywalkom i nie pozwoliły im na zdominowanie boiskowych wydarzeń. Pierwszy set był wyrównany, a w końcówce biało-czerwone doprowadziły do walki na przewagi. Tę wojnę nerwów lepiej zniosły jednak siatkarki z Chin i to one triumfowały 26:24, obejmując prowadzenie w meczu.

W drugim secie Chinki od początku odskoczyły naszym siatkarkom na kilka punktów, te jednak nie zamierzały rezygnować i próbowały gonić. Zabrakło jednak trochę sił i umiejętności. Rywalki umiejętnie prowadziły grę, dysponowały doba zagrywką i drugiego seta wygrały już wyraźnie 21:15, awansując do finału.

W meczu o brązowy medal i najniższy stopień podium Gruszczyńska i Gromadowska grały przeciwko Rosjankom. Pierwszy set tego spotkania zupełnie nie wyszedł biało-czerwonym. Polki gubiły się w prostych sytuacjach, nie potrafiły znaleźć recepty na dobre zagrania rywalek, które szybko wypracowały sobie przewagę. W dalszej części seta Dabiża i Rudych jeszcze tę przewagę powiększyły i wygrały bardzo wysoko do 13.

W drugiej partii Polki zagrały już trochę lepiej, ale wciąż to Rosjanki dyktowały warunki gry i kontrolowały przebieg spotkania. Gruszczyńska i Gromadowska walczyły do końca, były jednak nieco słabsze od rywalek i ostatecznie musiały uznać ich wyższość przegrywając 16:21 i całe spotkanie 0:2. Tym samym nasze reprezentantki, które do turnieju głównego przebijały się przez kwalifikacje, zajęły w Nantongu czwarte miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęły Chinki, które w finale po tie-breaku pokonały parę brazylijską.