Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nantong: Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje

WT Nantong: Polki nie przebrnęły przez kwalifikacje

W chińskim Nantongu rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju głównego World Tour. Polskę reprezentowały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które w pierwszej rundzie kwalifikacji miały wolny los. W II rundzie zmierzyły się z rywalkami z Hongkongu i przegrały po zaciętej walce 13:15 w tie-breaku. Oznacza to, że rozpoczynający się w piątek turniej główny odbędzie się bez udziału polskich par.

Martyna Kłoda i Agata Ceynova jako jedyne reprezentowały nasz kraj w chińskim mieście Nantong. W czwartkowych kwalifikacjach do turnieju głównego biało-czerwone otrzymały wolny los w I rundzie. W kolejnej, w meczu bezpośrednio decydującym o awansie Polkom przyszło się zmierzyć z Ting Chi Yuen i Wai Yan Au Yeung z Hongkongu. Pierwszy set był niesamowicie zacięty i jego losy ważyły się do ostatnich piłek. Ostatecznie lepsze okazały się rywalki, które w końcówce popełniły mniej błędów i wygrały 21:19.

W drugiej partii Ceynowa i Kłoda od początku narzuciły rywalkom swoje warunki i to one kontrolowały przebieg gry. Polki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, którą spokojnie powiększały. Biało-czerwone wygrały tego seta 21:14 i doprowadziły do remisu. Wysoko wygrana druga partia pozwalała z optymizmem patrzeć na decydującego seta. W nim jednak siatkarki z Hongkongu znów wróciły do swojej dobrej gry i nie było łatwo. Walka punkt za punkt o każdą piłkę trwała od samego początku do końca. W ostatnich wymianach znów lepsze okazały się rywalki i to one wygrały 15:13. Oznacza to, że Kłody i Ceynowej nie zobaczymy w turnieju głównym, bowiem odpadły już z zawodów.