Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nantong: Pojedynki polsko-japońskie na remis

WT Nantong: Pojedynki polsko-japońskie na remis

W grupie C turnieju głównego World Tour w Nantong znalazły się dwie pary japońskie i dwie… z Polski. W pierwszych meczach doszło więc do podwójnej rywalizacji japońsko-polskiej. Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska pokonały swoje rywalki po tie-breaku, z kolei Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz swój mecz przegrały 1:2. W drugich meczach Brzostek i Wachowicz również pokonały słabszą parę japońską, a Gromadowska i Gruszczyńska uległy tej silniejszej.

Los chciał, że do grupy C turnieju głównego World Tour w chińskim Nantongu trafiły dwie pary, które reprezentują nasz kraj. Do nich dołączyły dwie pary z Japonii, a pierwsze mecze ułożyły się tak, że mieliśmy podwójną rywalizację polską-japońską.

Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska zmierzyły się z Sayaką Mizoe i Suzuką Hashimoto. Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg, jednak w końcówce to siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni okazały się minimalnie lepsze i wygrały tego seta 21:19. W drugim biało-czerwone zagrały wręcz koncertowo. Polkom wychodziło niemal wszystko, grały jak z nut i szybko powiększały przewagę nad Azjatkami. Efektem tego było zwycięstwo do 11 i tie-break, który miał rozstrzygnąć o wygranej w całym meczu. W decydującej partii nasze siatkarki nie zwolniły tempa. Znów okazały się lepsze od Japonek, pewnie wygrały 15:9 i zapewniły sobie już wyjście z grupy.

W drugim meczu grupy C Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz grały z Akiko Hasegawą i Azusą Futami. W pierwszej partii Polki miały sporo problemów, głównie z własną grą i błędami, co wykorzystały Japonki. Siatkarki z Azji wygrały pierwszego seta do 15 i objęły prowadzenie w meczu. Druga partia miała dużo bardziej wyrównany przebieg, a biało-czerwone okazały się minimalnie lepsze w końcówce i wygrały do 19, doprowadzając do remisu. Niestety w tie-breaku do głosu doszły znów Japonki, które wypracowały sobie niewielką przewagę. Azjatki wygrały 15:11 i całe spotkanie 2:1 i zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Gromadowską i Gruszczyńską. Brzostek i Wachowicz będą walczyć z drugą japońską parą o wyjście z grupy.

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz odbiły sobie porażkę w drugim spotkaniu, w którym zmierzyły się z parą Mizoe/Hashimoto. Wprawdzie pierwsza partia tego meczu byłą zacięta i tylko dobra postawa biało-czerwonych w końcówce pozwoliła im wygrać do 19, za to w drugim secie warunki dyktowały już nasze reprezentantki. Polki pewnie zwyciężyły 21:14 i zakończyły rozgrywki grupowe z wygraną i porażką na koncie.

W meczu, który decydował o pierwszym miejscu w grupie Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska zmierzyły się z parą Hasegawa/Futami. W pierwszym secie Polki próbowały dotrzymać kroku rywalkom, jednak nie udało się rozstrzygnąć seta na swoją korzyść i to Japonki cieszyły się z wygranej do 18. W drugiej partii Azjatki już od samego początku odskoczyły naszym siatkarkom i dowiozły przewagę do samego końca, wygrywając do 16. Tym samym para Hasegawa/Futami awansowała do dalszych gier z pierwszego miejsca. Wszystko wskazuje na to, że obie nasze pary uzyskają awans do 1/8 finału z miejsca drugiego i trzeciego.