Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nantong: Gruszczyńska i Gromadowska wywalczyły awans do turnieju głównego

WT Nantong: Gruszczyńska i Gromadowska wywalczyły awans do turnieju głównego

fot. CEV

W chińskim Nantongu rozpoczęły się kwalifikacje do żeńskiego turnieju World Tour. Polskę reprezentują Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska, które w I rundzie dość gładko pokonały parę reprezentującą gospodarzy. W meczu o bezpośredni awans Polki zmierzyły się z rywalkami z Austrii i po zaciętym, dwusetowym meczu pokonały rywalki. Grę w turnieju głównym bez konieczności przebijania się przez kwalifikacje mają zapewnioną Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska rozpoczęły w czwartek zmagania w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w chińskim Nantongu. Ich pierwszymi rywalkami były reprezentujące gospodarzy Xinchen Zhang i Leying Jiang. Biało-czerwone bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie, od razu odskakując Chinkom na kilka punktów. Gromadowska i Gruszczyńska starały się nie popełniając prostych błędów i doskonale wykorzystywały swoje doświadczenie w walce z rywalkami. Ich przewaga rosła aż do samego końca, czego efektem był wygrany wysoko set do 14.Podobny przebieg miała druga partia spotkania. Nasze reprezentantki dominowały na boisku i dyktowały warunki gry. Chinki momentami były bezradne i nie mogły zapobiec powiększającej się stracie punktowej. Gromadowska i Gruszczyńska wygrały drugiego seta do 13 i pewnie awansowały do II rundy kwalifikacji.

W niej w meczu decydującym bezpośrednio o awansie zmierzyły się z Nadine Strauss i Teresą Strauss z Austrii. Spotkanie miało niezwykle zacięty przebieg, a Austriaczki pokazały, że są bardzo dobrym zespołem. Gruszczyńska i Gromadowska jednak w pierwszym secie zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały 21:19. Podobnie było w drugiej partii. Rywalki nie ustępowały, ale i biało-czerwone walczyły jak lwice. Losy tej partii ponownie decydowały się w końcówce i tym razem również Polki były górą. Wygrały po grze na przewagi 22:20 i podobnie jak Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz zagrają w rozpoczynającym się jutro turnieju głównym.

I runda kwalifikacji:
Gruszczyńska/Gromadowska POL – Z.Ch. Zhang/ L.Y. Jiang CHN 2:0
(21:14, 21:13)

II runda kwalifikacji:
Gruszczyńska/Gromadowska POL – Strauss N./Strauss T. AUT 2:0
(21:19, 22:20)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved