Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nantong: Gromadowska i Gruszczyńska zagrają o medale

WT Nantong: Gromadowska i Gruszczyńska zagrają o medale

Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska wygrały „polski” ćwierćfinał turnieju World Tour w Nantong i w niedzielę zagrają o miejsce na podium i medale. Pokonały one w dwóch setach Monikę Brzostek i Aleksandrę Wachowicz, które ostatecznie zakończyły turniej na miejsca 5-9. Rywalkami Polek w półfinale będą siatkarki z Chin, w drugiej parze Brazylijki zagrają z Rosjankami.

Po wygranym meczach 1/8 finału turnieju World Tour w chińskim Nantongu los zetknął dwie polskie pary w ćwierćfinale. Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz walczyły o awans do czołowej czwórki turnieju z Aleksandrą Gromadowską i Jagodą Gruszczyńską.

W pierwszym secie nieznaczną przewagę uzyskały Gruszczyńska i Gromadowska, ale ich koleżanki z reprezentacji nie zamierzały łatwo odpuszczać. W końcówce jednak Brzostek i Wachowicz nie dały rady rywalkom i musiały uznać ich wyższość przegrywając tego seta do 16. Druga partia była o wiele bardziej wyrównana i zacięta. Gdy wydawało się już, że Brzostek i Wachowicz doprowadzą do tie-breaka, doszło do gry na przewagi w końcówce. W niej więcej zimnej krwi zachowały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. Wygrały 22:20 i całe spotkanie 2:0, awansując tym samym do półfinału turnieju.

Brzostek i Wachowicz zakończyły swój udział w turnieju w Nantongu na miejscach 5-9. Półfinałowymi rywalkami Gruszczyńskiej i Gromadowskiej będą w niedzielę Chinki Shuihui Wen i Jingzhe Wang, które będą miały za sobą doping publiczności. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Carol Horta i Angela z Brazylii z rosyjską parą Dabiża/Rudych.