Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nantong: Dwie polskie pary w ćwierćfinale turnieju

WT Nantong: Dwie polskie pary w ćwierćfinale turnieju

W chińskim Nantong świetnie idzie naszym siatkarkom plażowym. Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska w 1/8 finału pokonały po tie-breaku japońską parę Chiyo/Sakaguchi i awansowały do najlepszej ósemki turnieju. Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz również w trzech setach wygrały z Kubankami Maylen/Leyla. W ćwierćfinale obie pary reprezentujące nasz kraj zmierzą się ze sobą.

Dwie polskie pary w turnieju głównym World Tour w chińskim Nantongu po walce w grupie C z parami z Japonii awansowały do fazy pucharowej z drugiego i trzeciego miejsca. Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska w 1/8 finału znów trafiły na rywalki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tym razem walczyły o awans do ćwierćfinału z Chiyo Suzuki i Yuriką Sakaguchi.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły ten mecz i zdołały odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Japonki cały czas goniły i starały się odrobić straty, ale nie były w stanie. Biało-czerwone pewnie wygrały tę partię do 15 i objęły prowadzenie w meczu. W drugim secie kompletnie jednak stanęły. To rywalki grały w siatkówkę, zdobywając punkty seriami i uciekając naszym zawodniczkom. Gromadowska i Gruszczyńska były bezradne wobec skutecznych zagrań przeciwniczek i w efekcie przegrały tego seta wysoko do 10. Na szczęście reprezentantki Polski wróciły do gry w tie-breaku, który był niezwykle wyrównany. Zacięta walka punkt za punkt trwała aż do samego końca, w którym minimalnie lepsze okazały się biało-czerwone. Przypomnijmy, że Gruszczyńska i Gromadowska przebijały się do turnieju głównego przez kwalifikacje, a teraz awansowały już do czołowej ósemki w Nantongu.

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz na tym etapie turnieju zmierzyły się z Mailen Seliz Tamayo i Leilą Consuelo Martinez Ortegą z Kuby. Podobnie jak w meczu ich koleżanek (spotkania były rozgrywane równocześnie) pierwszy set należał do Polek. Nasze siatkarki kontrolowały przebieg gry, mając prawie przez cały czas bezpieczną przewagę i wygrały 21:15. W drugim Kubanki postawiły już poprzeczkę nieco wyżej. Nie popełniały tylu błędów, a przede wszystkim były skuteczniejsze w grze na siatce. Biało-czerwone walczyły do samego końca, nie udało się jednak uniknąć tie-breaka, bowiem Kubanki rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść (21:18). Decydująca parta przebiegała jednak już bardzo wyraźnie pod dyktando naszych zawodniczek. Brzostek i Wachowicz grały bardzo pewne siebie, były skuteczne i niemal nie popełniały błędów. Rywalki były bezradne wobec poczynań naszych reprezentantek, które wygrały wysoko 15:5 i zameldowały się w ćwierćfinale.

Co ciekawe w meczu o awans do czołowej czwórki turnieju polskie pary staną w sobotę przeciwko sobie. Oznacza to, że jedna z nich będzie walczyła o medale w chińskim Nantongu.