Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Nanjing: Dwie porażki Polek w turnieju głównym

WT Nanjing: Dwie porażki Polek w turnieju głównym

Fatalnie rozpoczęły turniej główny Silk Road Tangshan Open w chińskim Nanjingu Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. Polki doznały wysokiej porażki z włoskim duetem Zuccarelli/Traballi w pierwszym meczu grupowym i czekało spotkanie o pozostanie w turnieju. Ich rywalkami były siatkarki z Japonii, a stawką meczu awans do fazy pucharowej. Również w tym pojedynku biało-czerwone zagrały słabo, przegrywając do 14 i 12.

Po zwycięstwie w czwartkowych kwalifikacjach Martyna Kłoda i Agata Ceynowa trafiły w turnieju głównym do grupy F. Ich pierwszymi rywalkami były Włoszki Agata Zuccarelli i Gaia Traballi. Jak się okazało, to bardzo trudne i wymagające przeciwniczki, które postawiły naszym młodym siatkarkom poprzeczkę bardzo wysoko. Włoszki już od początku meczu wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą w miarę upływu czasu powiększały. Polki mimo starań były momentami całkowicie bezradne i przegrały wysoko pierwszego seta do 11.

W drugiej partii nie było lepiej. Rywalki znów szybko odskoczyły, dominując zdecydowanie na boisku i przewyższając umiejętnościami nasze siatkarki niemal w każdym elemencie gry. Kłoda i Ceynowa nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z Włoszkami i znów przegrały wysoko do 9, a całe spotkanie 0:2.

Taki wynik oznaczał, że w drugim meczu biało-czerwone grały o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. A ich rywalkami miały być Yui Nagata i Minori Kumada z Japonii. Również w tej potyczce Polki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Chociaż Martyna Kłoda i Agata Ceynowa lepiej zaczęły pojedynek, inauguracyjną partię przegrały do 14. W drugiej odsłonie Japonki jeszcze bardziej zdominowały grę. W tym secie Polki zdobyły 12 punktów. Porażka sprawiła, że reprezentantki Polski zajęły ostatnie miejsce w grupie F i zakończyły swoją przygodę z turniejem.