Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Rudol i Szałankiewicz nie sprostali Holendrom

WT Moskwa: Rudol i Szałankiewicz nie sprostali Holendrom

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz przegrali w drugiej rundzie turnieju z cyklu World Tour odbywającego się w Moskwie z holenderską parą – Breuwer/Meeuwsen. Biało-czerwoni nie urwali pomarańczowym ani jednego seta, a porażka przerwała ich dotychczasową dobrą passę w moskiewskich zmaganiach.

W piątkowe popołudnie Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w II rundzie turnieju z cyklu World Tour zmierzyli się z holenderskim duetem – Brouwer/Meeuwsen. Mecz od początku był bardzo zacięty. Stał pod znakiem walki cios za cios, a żadna z par nie potrafiła wypracować sobie chociażby dwupunktowej przewagi. Oba duety szły łeb w łeb do stanu 11:11. Od tego momentu inicjatywę na piasku zaczęli przejmować pomarańczowi, którzy za sprawą skutecznej gry na siatce odskoczyli od biało-czerwonych na trzy oczka. to był moment przełomowy premierowej odsłony, bowiem w końcówce Rudolowi i Szałankiewiczowi nie udało się już wrócić do gry. Ostatecznie ta część meczu padła łupem Holendrów 21:15.

W drugiej partii Brouwer i Meeuwsen próbowali pójść za ciosem, co początkowo im się udało, bowiem odskoczyli od Polaków na dwa oczka. ci jednak nie zamierzali się poddawać, a dzięki ambitnej grze doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach oba duety nie szczędziły sobie siatkarskich ciosów, ale wynik wciąż oscylował wokół remisu. Biało-czerwoni próbowali przełamać przeciwników, ale ta sztuka im się nie udawała. Cały czas jednak deptali im po piętach i zanosiło się na walkę na przewagi. W końcówce Polakom zabrakło zimnej krwi, co skrzętnie wykorzystali pomarańczowi, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (21:19).

Rudol/Szałankiewicz POL – Brouwer/Meeuwsen NED 0:2
(15:21, 19:21)