Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > WT Moskwa: Rudol i Szałankiewicz najlepsi w swojej grupie

WT Moskwa: Rudol i Szałankiewicz najlepsi w swojej grupie

Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej Polacy zmierzyli się ze szwajcarskim duetem Heidrich/Gerson. Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz wygrali pierwszą odsłonę tego starcia, jednak w drugiej lepsi okazali się rywale. Trzeci set biało-czerwoni kontrolowali od początku do końca i to oni z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w grupie C i awansowali bezpośrednio do II rundy.

Polacy swój pierwszy mecz w grupie C wygrali z Brazylijczykami Evandro/Bruno Schmidtem 2:0. Szwajcarzy w takim samym stosunku pokonali amerykański duet – Slick/Allen. Drugie spotkanie grupowe lepiej rozpoczęli Maciej Rudol Jakub Szałankiewicz (2:0). W kolejnych akcjach dystans powiększał się, chociaż akcje bywały zacięte Adrian Heidrich Mirco Gerson nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (7:3). Polacy górowali na siatce, dobrze funkcjonował ich blok (10:4). Szwajcarzy na chwilę zmniejszyli dystans, jednak biało-czerwoni dzięki celnym serwisom szybko ponownie powiększyli przewagę (14:7). Dopiero zagrywka w siatkę Rudola przerwała passę Polaków (15:8). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Rudol/Szałankiewicz kontrolowali przebieg gry. Szwajcarzy zdołali co prawda obronić piłkę setową, ale przewaga była zbyt duża i to siatkarze z Polski triumfowali 21:13.

W drugiego seta lepiej weszli Szwajcarzy, wygrywając pierwsze akcje. W kolejnych to po stronie Polaków mnożyły się błędy, brakowało kończącego ataku, co skrzętnie wykorzystywali rywale (1:6). Po czasie sytuacja utrzymywała się. Siatkarze z Polski mieli problemy z przyjęciem (3:8). Biało-czerwoni nie wstrzymywali ręki w ataku a dystans stopniowo topniał (8:10). Chociaż po asie Jakuba Szałankiewicza reprezentanci Polski złapali kontakt punktowy, nie poszli za ciosem (12:13, 12:15). Końcówka seta toczyła się pod dyktando Adriana Heidricha i Mirco Gersona. Autowa zagrywka Polaka zamknęła drugą odsłonę, którą Szwajcarzy wygrali do 17.

Decydującego seta biało-czerwoni rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Oba duety nie wstrzymywały ręki zarówno w polu zagrywki jak i ataku (7:3). Akcje były zacięte, Szwajcarzy szybko zniwelowali dystans (7:6). Nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Przy zagrywkach Szałankiewicza biało-czerwoni ponownie doszli do głosu (10:7). W decydującym momencie to Polacy zachowali chłodną głowę. Po skutecznym bloku Rudola biało-czerwoni mieli serię piłek meczowych (14:10). Ostatecznie skuteczny atak postawił kropkę nad i.