Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: „Polski” pojedynek dla Rudola i Szałankiewicza

WT Moskwa: „Polski” pojedynek dla Rudola i Szałankiewicza

fot. FIVB

W Moskwie rozpoczął się turniej główny World Tour, w którym udział biorą trzy męskie pary z Polski. Od wygranej zmagania rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy ograli rywali z Kuby, natomiast w polskim starciu Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz po zaciętej bitwie pokonali Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora.

W Moskwie rozpoczął się kolejny turniej z cyklu World Tour. W zmaganiach męskich biorą udział trzy polskie pary. Jako pierwsi na piasek wybiegli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy zmierzyli się z kubańskim duetem – Gonzalez/Nivaldo. Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale z biegiem czasu na dwupunktowe prowadzenie wysforowali się siatkarze z gorącej wyspy. Mimo że biało-czerwoni próbowali doprowadzić do remisu i przejąć inicjatywę na boisku, to w dalszym ciągu w minimalnie lepszej sytuacji byli ich rywale. Prowadzili jeszcze 16:15, ale w końcówce do głosu doszli Polacy, którzy zdobyli kilka oczek z rzędu. Kubańczykom zabrakło doświadczenia i zimnej krwi w decydujących momentach, przez co przegrali premierową partię 18:21.W drugim secie Fijałek i Bryl nie zamierzali zwalniać tempa. Od jego początku próbowali narzucić przeciwnikom swój rytm gry, co w pewnym sensie im się udało, bowiem wypracowali sobie trzypunktową nadwyżkę. Nie byli jednak w stanie utrzymać jej przez dłuższy czas, a szybko na tablicy wyników pojawił się remis. To wyzwoliło w Polakach jeszcze większą chęć do walki, a w środkowej fazie tej odsłony ponownie zaczęli odskakiwać od rywali, przybliżając się do końcowego zwycięstwa. Nie pozwolili już sobie na moment rozluźnienia, a rywalom zabrakło argumentów, by wrócić jeszcze do gry. Ostatecznie biało-czerwoni triumfowali 21:16, a w całym meczu 2:0.

Fijałek/Bryl POL – Gonzalez/Nivaldo CUB 2:0
(21:18, 21:16)


Bardzo ciekawie zapowiadało się też drugie starcie z udziałem biało-czerwonych, tym bardziej że doszło do bratobójczego pojedynku, bo po dwóch stronach siatki stanęli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Pierwsze minuty polskiego starcia stały pod znakiem walki cios za cios, ale jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie uzyskali Rudol z Szałankiewiczem. Rodacy jednak nie zamierzali odpuszczać, szybko doprowadzając do wyrównania. W kolejnych minutach wynik także oscylował wokół remisu, a żaden z duetów nie potrafił odskoczyć od przeciwników na jakąś nadwyżkę. Ostatecznie triumfatora musiała wyłonić walka na przewagi, w której lepsi okazali się Rudol z Szałankiewiczem (22:20).

W drugiej odsłonie poszli oni za ciosem, od razu odskakując od rodaków na trzy oczka. Łosiak z Kantorem jakoś nie potrafili odnaleźć właściwego rytmu gry, a na nic zdawała im się też gra cios za cios, bo wciąż musieli odrabiać straty. W pewnym momencie zerwali się jednak do ataku, co zaowocowało remisem. Ponownie zwiastowało to zaciętą końcówkę, tym bardziej że wciąż utrzymywał się wynik wokół remisu. Ale ponownie w decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowali Rudol z Szałankiewiczem, którzy tym razem wygrali 21:19.

Łosiak/Kantor POL – Rudol/Szałankiewicz POL 0:2
(20:22, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved