Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Medale nie dla Fijałka i Bryla

WT Moskwa: Medale nie dla Fijałka i Bryla

Polska dwójka Grzegorz Fijałek i Michał Bryl nie będzie mieć okazji, by powalczyć o podium FIVB Beach Volleyball World Tour w Moskwie. W ćwierćfinale zawodów lepsi od biało-czerwonych okazali się Brazylijczycy Alison/Andre, a spotkanie zakończyło się w dwóch setach. Polska dwójka miała swoją szansę w pierwszej partii, w drugiej pewnie triumfowali już rywale.

Mimo że to polska dwójka jako pierwsza wyszła na prowadzenie (2:0), nie cieszyła się nim długo. Brazylijczycy dość szybko wyrównali (4:4), a po kilku kolejnych wymianach wypracowali trzypunktową nadwyżkę (9:6). Rywale kontynuowali skuteczną grę, odskakując jeszcze bardziej (15:10). Następnie do odrabiania strat wzięli się reprezentanci naszego kraju. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl cierpliwie punkt po punkcie w serii zmniejszali różnicę. Choć duet z Ameryki Południowej przerwał ciąg punktów biało-czerwonych, to polska para od razu uzyskała upragniony remis (17:17), a po kolejnej akcji już prowadziła. Partię premierową zamknęła niezwykle zacięta końcówka. Brazylijscy gracze od razu odebrali prowadzenie Fijałkowi i Brylowi (19:18), by po chwili znowu przegrywać (19:20). Ostatecznie w ostatnich chwilach trwania tej odsłony lepiej odnaleźli się siatkarze z Kraju Kawy i to oni zakończyli ją zwycięstwem.

Pierwszy punkt w secie drugim powędrował na konto biało-czerwonych, ale było to jedyne prowadzenie, jakie na koncie zapisali w nim reprezentanci Polski. Brazylijczycy szybko przejęli inicjatywę na boisku, raz po raz zwiększając swoją przewagę (4:3, 8:4). Alison i Andre osiągnęli prowadzenie na poziomie pięciu punktów i przez długi czas je utrzymywali (10:5, 12:7, 17:12). W ostatnich akcjach meczu dołożyli do tego kolejne oczka, pokazując swoją siłę. Polska dwójka nie była tym razem w stanie nawiązać walki i odrobić chociażby części strat. Przegrana w ćwierćfinale wyeliminowała Fijałka i Bryla z całego turnieju w Moskwie, a biało-czerwoni uplasowali się na piątym miejscu.

Alison/Andre (BRA) – Fijałek/Bryl (POL) 2:0
(24:22, 21:13)