Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Kolejne zwycięstwo Fijałka i Bryla

WT Moskwa: Kolejne zwycięstwo Fijałka i Bryla

Kolejną wygraną na swoim koncie zanotowali Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, którzy biorą udział w turnieju World Tour w Moskwie. Polski duet w dwóch setach rozprawił się z tureckimi rywalami Giginoglu/Gogtepe, choć w pierwszym secie wygrali dopiero po długiej grze na przewagi. W drugiej partii zwycięstwo przyszło im już o wiele szybciej i to oni w sobotę zagrają w ćwierćfinale moskiewskich zmagań.

Po wyrównanym początku (2:2) dwa oczka przewagi zapewnili sobie Bryl i Fijałek (4:2) i to polska para utrzymywała ten dystans (8:6). Stopniowo Michałowi Brylowi i Grzegorzowi Fijałkowi udało się powiększyć przewagę (11:8, 14:10). Turcy nie zamierzali jednak składać broni i nawiązali kontakt punktowy (14:15). W kluczowym momencie udało im się wyrównać stan rywalizacji (20:20) i to oni chwilę potem mieli piłkę setową. Sytuacja natychmiast się odwróciła (22:21), ale polski team ze zwycięstwa w premierowej odsłonie mógł cieszyć się dopiero po długiej grze na przewagi (28:26).

Zwycięstwo w zaciętej końcówce pozwoliło polskiej parze iść za ciosem na początku drugiego seta (4:1), ale znów turecki duet dorównał im kroku (4:5). Obie drużyny grały krótkimi zrywami, jednak Polacy nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż dwa oczka (11:9). Udało im się jednak osiągnąć w miarę bezpieczny dystans nad tureckimi siatkarzami (17:14). Bryl i Fijałek nie oddali już inicjatywy (20:15) i przypieczętowali awans do kolejnej rundy turnieju w Moskwie.

Bryl/Fijałek POL – Giginoglu/Gogtepe TUR 2:0
(28:26, 21:16)