Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Dobry mecz i zwycięstwo Rudola i Szałankiewicza

WT Moskwa: Dobry mecz i zwycięstwo Rudola i Szałankiewicza

Od zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju głównym czterogwiazdkowego turnieju World Tour w Moskwie Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Polacy bez straty seta pokonali Brazylijczyków Evandro i Bruno Schmidta.  Przypomnijmy, że biało-czerwoni musieli przebijać się przez kwalifikacje.

Walki nie brakowało od początku meczu, jednak dobra postawa Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza pozwoliła im prowadzić 16:14. Polski duet jeszcze nieznacznie powiększył prowadzenie (19:16). Nie oddał go już do końca seta.

Polacy dobrze weszli też w kolejną partię (4:2, 8:3). Brazylijczycy jednak poderwali się do walki i krok po kroku odrabiali straty (11:14, 14:15). Doprowadzili do wyrównania 17:17, ale końcówka należała już do Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza. Jeszcze w czwartek Polacy zagrają z parą z Austrii, Adrianem Heidrichem i Mirco Gersonem.

Evandro/ Bruno Schmidt BRA -Rudol/ Szałankiewicz POL 0:2
(18:21, 19:21