Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Bez Polek w turnieju głównym

WT Moskwa: Bez Polek w turnieju głównym

fot. FIVB

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa udanie rozpoczęły kwalifikacje do turnieju z cyklu World Tour w Moskwie. Nie udało im się jednak awansować do fazy grupowej. W II rundzie kwalifikacji Polki musiały uznać wyższość Niemiek – Laury Ludwig i Margarety Kozuch. Tym samym w Moskwie została już tylko jedna polska para – Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.

Kłoda/Ceynowa bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację na boiskach w Moskwie. Polki po ciekawym pojedynku pokonały reprezentantki gospodarzy 2:1. W drugiej rundzie kwalifikacji biało-czerwone trafiły na znacznie bardziej doświadczone rywalki.Niemiecki duet Laura Ludwig/Margareta Kozuch od początku dyktował warunki na boisku. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa starały się walczyć, jednak w pierwszej odsłonie były jedynie tłem dla dobrze dysponowanych rywalek, które potrzebowały niespełna 15 minut by wygrać 21:13. W drugim secie było znacznie więcej walki. Polki postawiły się przeciwniczkom, którym nie zdobywało się już tak łatwo kolejnych punktów. Kłoda/Ceynowa zagrały bardzo dobrą końcówkę, broniąc kilka piłek meczowych (16:20, 19:20). Efektowna seria jednak nie wystarczyła, by odprowadzić do wyrównania, bowiem ostatnie słowo należało do Niemek.

Porażka 0:2 sprawiła, że Polki zakończyły swoją przygodę z turniejem. W Moskwie w turnieju głównym nie zobaczymy żadnej kobiecej pary z Polski. W turnieju panów przez kwalifikacje przeszli za to Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.

II runda kwalifikacji:
Kłoda/Ceynowa POL – Ludwig/Kozuch GER 0:2
(13:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved