Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Malezyjski turniej dla Czeszek i Brazylijczyków

WT: Malezyjski turniej dla Czeszek i Brazylijczyków

W stolicy Malezji zakończyły się zmagania w trzygwiazdkowym turnieju FIVB World Tour. W rywalizacji siatkarek na najwyższy stopień podium znalazła się czeska para Hermannova/Slukova, która  finale pokonała Amerykanki Walsh/Sweat. Wśród par męskich najlepsi okazali się Brazylijczycy Alison/Alvaro, którzy w finałowej potyczce wygrali z amerykańskim duetem Bunner/Priddy.

Walka w strefie medalowej turnieju w Kuala Lumpur rozpoczęła się już w piątek, kiedy to półfinałowe spotkania rozgrywały siatkarki. Oba zakończyły się dość szybko, w dwóch setach. Czeszki pokonały parę z Hiszpanii, natomiast Amerykanki pokonały duet z Niemiec. Przegrane z tych pojedynków spotkały się w sobotę w meczu o brązowy medal. Oba teamy stworzyły ciekawe widowisko, choć to zakończyło się w minimalnej liczbie setów. Trudne końcówki lepiej rozegrały Niemki Borger/Sude i to one jakiś czas później mogły stanąć na najniższym stopniu podium. Walka o zwycięstwo była już dużo dłuższa i bardziej emocjonująca. Para Hermannova/Slukova w pierwszej odsłonie po długiej grze na przewagi musiała uznać wyższość rywalek. Amerykanki Walsh/Sweat przegrały natomiast drugą nerwową partię. W tie-breaku chłodne głowy sprzyjały parze z Europy i to ona na koniec cieszyła się z triumfu w całych zawodach, zgarniając za wygraną nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów.

mecz o 3. miejsce:
Borger/Sude (GER) – Soria/Carro (ESP) 2:0
(23:21, 21:19)

finał:
Hermannova/Slukova (CZE) – Walsh/Sweat (USA) 2:1
(24:26, 22:20, 15:12)

Dla czołowych par męskich sobota rozpoczęła się od zmagań półfinałowych. Już pierwsze starcie rozgrywane o godzinie 9:00 czasu miejscowego zapewniło odpowiednią dawkę adrenaliny. Po dwóch stronach siatki stanęły pary ze Stanów Zjednoczonych, a starcie zakończyło się tie-breakiem. Duet Brunner/Priddy nie wykorzystał swojej szansy na szybsze zakończenie meczu, w drugiej odsłonie oddał pałeczkę pierwszeństwa parze Hyden/Doherty, ale w trzecim secie wygrał już bez najmniejszych problemów. Niemiecki duet Walkenhorst/Winter w półfinale przeciwstawił się Brazylijczykom Alison/Alvaro tylko w pierwszym secie, choć tak naprawdę dwójka z Ameryki Południowej praktycznie cały czas kontrolowała to, co działo się na boisku. Porażkę w półfinale Amerykanie Hyden/Doherty powetowali sobie w starciu o brąz, nie dając Niemcom żadnych szans. Europejska para nie potrafiła odnaleźć się na boisku, przez co mecz zakończył się bardzo szybko, bo w niecałe pół godziny. W finale zwłaszcza pierwsza partia była pokazem siatkówki plażowej na najwyższym poziomie. Amerykanie grali wyśmienicie, dotrzymując kroku silnym rywalom z Brazylii. To jednak dwójka Alison/Alvaro Filho potrafiła utrzymać skupienie do samego końca, wygrywając ważne akcje w ostatnich chwilach partii premierowej. Porażka troszkę jakby podcięła skrzydła Brunnerowi i Priddiemu, choć nadal nie pozwalali oni Brazylijczykom zdominować boiska. Ich ataki nie były już jednak aż tak mocne, a Alison i Alvaro utrzymali swój poziom i zakończyli turniej na najwyższym stopniu podium.

Hyden/Doherty (USA) – Walkenhorst/Winter (GER) 2:0
(21:17, 21:7)