Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Malbork: Sdebel i Kaczmarek nie zdołali awansować do ćwierćfinału

WT Malbork: Sdebel i Kaczmarek nie zdołali awansować do ćwierćfinału

Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek w I rundzie pucharowej jednogwiazdkowego turnieju World Tour w Malborku walczyli o awans do ćwierćfinału. W pierwszym secie pokonali rywali z Włoch, ci jednak w drugiej partii rozbili naszą parę. Tie-break przebiegł również pod dyktando rywali i Sdebel oraz Kaczmarek pożegnali się już z turniejem.

Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek wygrali wprawdzie swój pierwszy mecz w grupie, jednak drugi przegrali i do fazy pucharowej awansowali z drugiego miejsca. W meczu o awans do ćwierćfinału turnieju World Tour w Malborku zmierzyli się z włoską parą Manuel Alfieri/Mauro Sacripanti.

Po wyrównanym początku meczu Włosi szybko przejęli inicjatywę i zaczęli odjeżdżać naszym zawodnikom. W pewnym momencie ich przewaga wyniosła już pięć punktów (12:7), ale jeszcze przed przerwą techniczną nasi zawodnicy odrobili dwa punkty. Po powrocie na boisko Sdebeel i Kaczmarek nie odpuszczali i w końcu doprowadzili do remisu 14:14. Włosi słabli z każdą piłką, w dodatku stracili pomysł na grę. Gdy w końcówce biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 19:17, rywale poprosili o przerwę. Po chwili Polacy mieli pierwszą piłkę setową, ale skończyli dopiero trzeciego setbola i wygrali pierwszego seta 21:19.

Drugi set świetnie rozpoczął się dla pary włoskiej, która błyskawicznie po błędach naszych zawodników wyszła na prowadzenie 7:1. Polacy poprosili o przerwę, Włosi jednak nadal grali bardzo dobrze. Strata Polaków wynosiła już dziesięć punktów, a na przerwę techniczną rywale schodzili prowadząc 16:5. Przy stanie 17:6 jeden z Włochów poprosił o przerwę medyczną i po szybkim udzieleniu pomocy wrócił do gry. W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie i biało-czerwoni przegrali wysoko do 10, a o wygranej miał rozstrzygnąć tie-break.

Początek decydującej partii był niezwykle wyrównany, jednak siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zdołali przejąć inicjatywę i odskoczyli na trzy punkty (6:3). Biało-czerwoni wykorzystali przysługującą im przerwę, ale rywali wciąż utrzymywali bezpieczny dystans (9:6). W końcówce nasi siatkarze bezradnie odbijali się od włoskiego bloku, popełniali też sporo błędów (13:6). Ostatecznie Alfieri i Sacripanti wygrali 15:8 i to oni w półfinale zmierzą się z parą Chiniewicz/Korycki. Para Sdebel/Kaczmarek została sklasyfikowana na miejscach 9-12.