Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Malbork: Kruk i Poznański przegrali po raz drugi i odpadli z turnieju

WT Malbork: Kruk i Poznański przegrali po raz drugi i odpadli z turnieju

Miłosz Kruk i Dominika Poznański przegrali swój drugi mecz w grupie B jednogwiazdkowego turnieju World Tour w Malborku. Polacy ulegli białoruskiej parze Dziadkou/Piatruszka i odpadli już z turnieju,, zajmując w nim miejsca 13-16. Trzy inne biało-czerwone pary mają już zapewniony awans do ćwierćfinału, czwarta niedługo powalczy oo awans do czołowej „ósemki”.

Po porażce w pierwszym meczu grupy B Miłosz Kruk i Dominik Poznański w drugim swoim spotkaniu walczyli o pozostanie w turnieju. Ich rywalami byli siatkarze z Białorusi, Aliaksandr Dziadkou i Pawel Piatruszka, rozstawieni w turnieju z numerem 2.

Białorusini szybko przejęli inicjatywę i od początku narzuciii naszym siatkarzom swoje warunki gry, wychodząc na prowadzenie 5:2. Gdy rywale zdobyli trzy kolejne punkty biało-czerwoni poprosili o przerwę, jednak obraz gry niewiele się zmienił. Dziadkou i Piatruszka mieli sporą przewagę na siatce (10:3) i w przeciwieństwie do Polaków rzadko popełniali błędy. Na przerwie technicznej Kruk i Poznański przegrywali już 7:14 i nic nie zapowiadało, by mogli nawiązać wyrównaną walkę z białoruską parą. Rywale powiększali swoją przewagę (18:9) i grając skutecznie w ataku oraz bloku wygrali pierwszego seta wysoko do 11.

Polacy wzięli się ostro do pracy od początku drugiej partii i to oni prowadzili jednym punktem przy pierwszej zmianie stron boiska. Białorusini w końcu jednak przełamali gospodarzy i wyszli na prowadzenie 8:7. Przy stanie 11:8 dla rywali Kruk i Poznański poprosili o przerwę, ale niewiele to pomogło i na przerwie technicznej tracili już pięć punktów do przeciwników. Po powrocie na boisko Białorusini kontrolowali wydarzenia na boisku utrzymując bezpieczną przewagę (16:10). Nasi siatkarze niewiele już mogli zrobić, przegrali drugiego seta do 13 i cale spotkanie 0:2, żegnając się w ten sposób z turniejem.