Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Malbork: Kolejne wygrane Polaków

WT Malbork: Kolejne wygrane Polaków

Trwa dobra passa Polaków w turnieju World Tour rozgrywanym w Malborku. Michał Korycki i Martin Chiniewicz w dwóch setach rozprawili się z rywalami z Niemiec, natomiast Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek wykazali wyższość nad Japończykami.

Trwa dobra passa Polaków w zmaganiach na piasku w Malborku. W pierwszym meczu w turnieju głównym Sebastian Kaczmarek oraz Adrian Sdebel zmierzyli się z japońskim duetem – Keisuke Shimizu/Hitoshi Murakami. Od początku spotkania biało-czerwoni ruszyli do ataku. Więcej krzywdy robili rywalom zagrywką, a Japończycy popełniali więcej błędów. Miało to odzwierciedlenie w wyniku, bowiem Polacy wysforowali się na prowadzenie. W kolejnych minutach Azjaci próbowali wrócić do gry, ale skuteczna postawa na siatce duetu Kaczmrek/Sdebel spowodowała, że pewnie kroczyli do sukcesu w premierowej odsłonie. Ostatecznie wygrali ją 21:16.

Drugiego seta lepiej zaczęli Polacy, którzy stosunkowo szybko wypracowali sobie dwa, trzy oczka przewagi. W kolejnych minutach Japończycy popełniali więcej błędów, dzięki czemu biało-czerwoni kontrolowali boiskowe wydarzenia. grali skuteczniej na siatce i wydawało się, że pewnie wygrają tą część spotkania. Azjatów stać było na jeden zryw, a po punktowej zagrywce zbliżyli się do Polaków na 15:17. Na więcej jednak nie było ich stać. W końcówce skuteczniej na siatce prezentowali się biało-czerwoni, których łupem padła druga odsłona 21:18.

grupa C:
Shimizu/Murakami JPN – Kaczmarek/Sdebel POL 0:2

(16:21, 18:21)

Kolejna z polskich par, czyli Martin Chiniewicz/Michał Korycki zmagania w turnieju głównym zainaugurowała potyczką z Niemcami – Lukasem Pfretzschnerem i Robinem Sową. Biało-czerwoni zaczęli mecz od mocnego uderzenia, bo po zbiciach Michała Koryckiego i błędzie rywali wyszli na prowadzenie 6:3. Ale z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Niemcy nawet wysforowali się na jednopunktowe prowadzenie, ale ich błędy sprawiły, że w końcówce premierowej odsłony w lepszej sytuacji byli Polacy. Po dotknięciu siatki przez Niemców wygrali 21:19.

W drugiej odsłonie poszli za ciosem, a przy zagrywce Koryckiego odskoczyli od przeciwników na cztery oczka. W kolejnych minutach Niemcy zaczęli popełniać coraz więcej błędów, a biało-czerwoni coraz skuteczniej prezentowali się na siatce. Dołożyli szczelny blok i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Rywale mieli ogromne kłopoty z przyjęciem serwisów Koryckiego, a Polacy pewnie kroczyli do sukcesu w całym meczu. W końcówce dołożyli jeszcze punktową zagrywkę, a ostatecznie triumfowali 21:13.