Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Malbork: Chiniewicz i Korycki również z awansem do ćwierćfinału

WT Malbork: Chiniewicz i Korycki również z awansem do ćwierćfinału

Marcin Chiniewicz i Michał Korycki w meczu o pierwsze miejsce w grupie D turnieju World Tour w Malborku pokonali w dwóch setach rywali z Czech i tym samym zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale jako trzecia polska para. Ta sztuka nie udała się Sebastianowi Kaczmarkowi i Adrianowi Sdebelowi, którzy musieli uznać wyższość Litwinów. Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C i w sobotę powalczą o awans do ćwierćfinału.

Sebastian Kaczmarek i Adrian Sdebel w kolejnym meczu trafili na Litwinów, a byli nimi Patrikas Stankevicius i Audrius Knasas. Stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w grupie C i awans do ćwierćfinału turnieju w Malborku. Od początku spotkania inicjatywę na piasku próbowali przejąć biało-czerwoni. Udało im się to połowicznie, bowiem odskoczyli od rywali na dwa oczka. w kolejnych minutach walka trwała punkt za punkt. W środkowej fazie seta przewaga Polaków wzrosła do trzech oczek, ale Litwini nie zamierzali odpuszczać. Przed wejściem w decydującą fazę premierowej odsłony doprowadzili do remisu po 17. W końcówce przejęli inicjatywę na piasku, ostatecznie triumfując w pierwszym secie 21:18.

W drugim secie Litwini poszli za ciosem. Wykorzystali serię błędów Polaków, a sami dobrze spisywali się na siatce, w efekcie czego szybko zbudowali sobie pięciopunktowe prowadzenie. Z każdą kolejną akcją stawało się ono coraz wyraźniejsze, a Kaczmarek i Sdebel jakby stracili wiarę w odniesienie zwycięstwa. Ich pojedyncze udane zagrania nie poderwały ich do walki, a przeciwnicy kontrolowali boiskowe wydarzenia. W końcówce Polacy poprawili nieco wynik, ale i tak dość gładko przegrali drugiego seta. Mimo porażki nie pożegnali się jeszcze z turniejem, a jutro będą walczyli o awans do czołowej ósemki turnieju.

grupa C:
Stankievicius/Kansas LTU – Sdebel/Kaczmarek POL 2:0
(21:18, 21:9)

O pierwsze miejsce w grupie D Marcin Chiniewicz i Michał Korycki rywalizowali z Jindrichem Weissem i Martinem Tichym z Czech. Rywale przedzierali się do turnieju głównego przez kwalifikacje i w Malborku jeszcze nie przegrali meczu. Początek spotkania był wyrównany, to Polacy mieli punkt więcej przy pierwszej zmianie boisk. Biało-czerwoni świetnie grając blokiem odskoczyli rywalom na cztery punkty (8:4) i ci od razu poprosili o przerwę. Obraz gry nie uległ zmianie do przerwy technicznej, na której Chiniewicz i Korycki prowadzili 12:9. Po powrocie na boisko biało-czerwoni nadal utrzymywali dobry poziom gry i bezpieczną przewagę (15:10), a w końcówce nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Pokonali pewnie Czechów 21:15 po mocnym zbiciu Chiniewicza.

W secie drugim przy stanie 3:3 biało-czerwoni wygrali trzy kolejne akcje, czym zmusili Czechów do poproszenia o przerwę. Nasi siatkarze utrzymując bezpieczną przewagę kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a na przerwę techniczną zeszli prowadząc 12:9. Po przerwie Czesi robili co mogli, by zmniejszyć straty, jednak biało-czerwoni grali spokojnie i pewnie (16:12). W końcówce nie dali sobie odebrać zwycięstwa, piłkę meczową mieli przy stanie 20:14 i po chwili po mocnej zagrywce i błędzie rywali wygrali drugiego seta i cały mecz 2:0. Tym samym Chiniewicz i Korycki są trzecią polską parą, która zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Malborku, a dwie pozostałe powalczą o ten awans jeszcze w sobotę rano.