Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Malbork: Będzie finał polsko-litewski, dwie polskie pary zagrają o brąz

WT Malbork: Będzie finał polsko-litewski, dwie polskie pary zagrają o brąz

fot. fivb-org

W finale turnieju World Tour w Malborku zagrają Litwini Patrikas Stankevicius i Audrius Knasas oraz Michał Kądzioła i Marcin Ociepski. Siatkarze z Litwy w półfinale pokonali w dwóch setach Mariusza Prudla i Mikołaja Miszczuka, Kądzioła i Ociepski okazali się lepsi od Marcina Chiniewicza i Michała Koryckiego. Mecz o brązowy medal i finał rozegrane zostaną w niedzielne popołudnie.

W pierwszym meczu półfinałowym Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk zmierzyli się z litewską parą Patrikas Stankevicius/Audrius Knasas. Mecz doskonale rozpoczęli Litwini, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:1, a po chwili mieli już pięć punktów przewagi (7:2). Polacy wrócili do gry, ale rywale cały czas utrzymywali bezpieczny dystans, grając niezwykle skutecznie (11:6). Stankevicius i Knasas na przerwie technicznej prowadzili 13:8, a po powrocie na boisko wygrali trzy kolejne wymiany, zamykając biało-czerwonym szanse na wygraną w tym secie. W końcówce nasi siatkarze zdobyli jeszcze kilka punktów, ale ostatecznie przegrali pierwszą partię wysoko do 12.Początek drugiej partii był bardziej wyrównany, jednak to Litwini pierwsi wypracowali sobie przewagę wychodząc na prowadzenie 5:3. Po kolejnej przegranej akcji nasi siatkarze od razu poprosili o przerwę i po niej wrócili do gry, starając się odrobić straty. Rywale jednak kontrolowali wydarzenia na boisku (11:8), a na przerwę techniczną zeszli z prowadzeniem 13:8. Siatkarze z Litwy bez problemu utrzymywali bezpieczną przewagę i pierwszą piłkę meczową mieli już przy stanie 20:15, a chwilę później zakończyli mecz skutecznym atakiem.

W drugim meczu półfinałowym doszło do spotkania dwóch polskich par. Marcin Chiniewicz i Michał Korycki zmierzyli się z Marinem Ociepskim i Michałem Kądziołą. Od początku meczu trwałą twarda walka punkt za punkt, a przy pierwszej zmianie stron boiska punkt więcej od rywali mieli Chiniewicz i Korycki. Pierwsi na dwa punkty odskoczyli jednak Kądzioła i Ociepski wychodząc na prowadzenie 9:7, oni też prowadzili na przerwie technicznej, ale już tylko jednym punktem. Po chwili na tablicy wyników znów był remis (12:12) i znów rozgorzała wyrównana i zacięta walka. Przy stanie 15:15 obie pary rozegrały niesamowicie długą wymianę zakończoną skutecznym atakiem Chiniewicza, po niej Michał Kądzioła poprosił o przerwę dla odpoczynku. Po powrocie na boisko Kądzioła i Ociepski odzyskali prowadzenie (17:16), ale tylko na moment. Po ataku w aut rywali Kądziola i Ociepski mieli piłkę setową przy stanie 20:19, ale Chiniewicz i Korycki wykorzystali jeszcze swoją przerwę. Po chwili kolejny autowy atak dał zwycięstwo w pierwszym secie parze Kądzioła/Ociepski.

Po wyrównanym początku drugiego seta Kądzioła i Ociepski odskoczyli rywalom na dwa punkty (6:4), świetnie grający w obronie rywale szybko jednak znów doprowadzili do remisu (7:7). Chiniewicz i Korycki mieli jednak problemy z przyjęciem zagrywek Michała Kądzioły i poprosili o przerwę przy stanie 10:7 dla rywali. Zwycięzcy pierwszego seta utrzymali trzypunktową przewagę do przerwy technicznej, a po powrocie na boisko nadal kontrolowali wydarzenia na placu gry (16:13). Mocne ataki i sprytne kiwki Marcina Ociepskiego dały im prowadzenie 18:14, a w końcówce nie wypuścili już swojej szansy z rąk. Kądzioła i Ociepski wygrali drugiego seta do 15 i będą walczyć o zwycięstwo w całym turnieju.

półfinały:
Prudel/Miszczuk POL – Stankevicius/Knasas LTU 0:2
(12:21, 16:21)
Chiniewicz/Korycki POL – Kądzioła/Ociepski POL 0:2
(19:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved