Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ljubljana: Legieta i Łodej walczyły, ale przegrały w ćwierćfinale z Norweżkami

WT Ljubljana: Legieta i Łodej walczyły, ale przegrały w ćwierćfinale z Norweżkami

Kinga Legieta i Marta Łodej w jednogwiazdkowym turnieju World Tour w Ljubljanie dotarły do ćwierćfinału. W nim zmierzyły się z Victorią Faye Kjølberg i Ane Guro Tveit Hjortland z Norwegii. Pierwszy set został zdominowany przez rywalki, jednak w drugim biało-czerwone miały swoje szanse. Przegrały jednak do 19 i zakończyły turniej na miejscach 5-8.

Biało-czerwone mecz ćwierćfinałowy rozpoczęły nieśmiało i to Norweżki szybko osiągnęły przewagę prowadząc 4:1. Rywalki grały nieco odważniej i spokojnie utrzymywały przewagę, a nasze siatkarki cały czas szukały na nie sposobu (9:5). W grze Polek było jednak dużo przypadkowości i to rywalki prowadziły na przerwie technicznej 13:8. Po powrocie na boisko reprezentantki Polski dzięki dobrej zagrywce odrobiły część strat i Norweżki przy stanie 14:11 poprosiły o przerwę. Po niej wróciły na boisko dodatkowo zmotywowane i były już bezlitosne. Marta Łodej i Kinga Legieta zdołały zdobyć jeszcze tylko jeden punkt i przegrały seta do 12.

Rywalki nie zamierzały na tym poprzestawać i drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Nasze siatkarki nie zamierzały się poddawać, szybko wróciły do gry, ale wciąż były kilka punktów za rywalkami (8:5). Polki w końcu zbliżyły się do przeciwniczek i doprowadziły do remisu 10:10, a na przerwę techniczną zeszły prowadząc już jednym punktem. Po powrocie na boisko do swojej dobrej gry wróciły Norweżki, które wygrały cztery kolejne akcje, odzyskując przewagę z początku seta. Mimo ambitnej postawy naszych reprezentantek nie dały już jej sobie odebrać (16:12). Polki walczyły do końca, część strat odrobiły (18:17), jednak w końcówce rywalki okazały się lepsze. Wygrały 21:19 i cały mecz 2:0 i to one zagrają w półfinale. Marta Łodej i Kinga Legieta zakończyły turniej na miejscach 5-8.