Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ljubljana: Biało-czerwone awansowały do ćwierćfinału turnieju

WT Ljubljana: Biało-czerwone awansowały do ćwierćfinału turnieju

Dobry mecz w I rundzie pucharowej turnieju World Tour w Ljubljanie rozegrały Kinga Legieta i Marta Łodej. Polki pokonały w dwóch setach nowozelandzką parę Kirwan/MacDonald i awansowały do czołowej „ósemki” turnieju. O godzinie 16:00 w sobotę bialo-czerwone zagrają w ćwierćfinale z norweską parą Kjolberg/Hjortland.

Marta Łodej i Kinga Legieta z trzeciego miejsca w grupie awansowały do fazy pucharowej jednogwiazdkowego turnieju w Ljubljanie. W I rundzie w walce o awans do ćwierćfinału ich rywalkami były Francesca Kirwan i Olivia MacDonald z Nowej Zelandii.

Mecz dobrze rozpoczął się dla biało-czerwonych, które szybko wyszły na prowadzenie 3:1. Polki mądrze grały na siatce, utrudniały rywalkom grę swoją zagrywką i cały czas utrzymywały przewagę (8:5). Przed przerwą techniczną Nowozelandki odrobiły część strat, ale po chwili znów przegrywały trzema punktami (12:9). Po przerwie Legieta i Łodej nadal kontrolowały wydarzenia na boisku i prowadziły już 15:11. Rywalki mimo ambitnej walki ustępowały im przede wszystkim technicznie i nie były w stanie zagrozić biało-czerwonym w tej partii. Polki piłkę setową miały przy stanie 20:14, jednak w końcówce popełniły jeszcze dwa błędy i ostatecznie wygrały tego seta do 16.

Po wyrównanym początku drugiego seta to nasze siatkarki jako pierwsze przełamały rywala i wyszły na dwupunktowe prowadzenie 6:4. Po zdobyciu dwóch kolejnych punktów Kirwan i MacDonald poprosiły o przerwę, ale niewiele im to pomogło. Biało-czerwone cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę (10:6), a na przerwie technicznej prowadziły 12:9. Po powrocie na boisko Legieta i Łodej nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie przewagi, chociaż same też nie unikały błędów. Po skutecznym bloku prowadziły już 17:11, a piłkę meczowa miały przy stanie 20:14. Wykorzystały ją od razu i w niezłym stylu awansowały do ćwierćfinału turnieju w Ljubljanie.