Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Las Vegas: Wygrana Kołosińskiej i Kociołek

WT Las Vegas: Wygrana Kołosińskiej i Kociołek

Chociaż pojedynek z holenderską parą Sinnema/Bloem Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek rozpoczęły od porażki w pierwszym secie, to w dwóch kolejnych polska para okazała się lepsza i pokonała swoje rywalki 2:1, ale ostatecznie zajęły trzecie miejsce w grupie E.

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Holandii (5:2), ale Polki szybko wyrównały stan rywalizacji (7:7). Prowadzenie odzyskały Jolien Sinnema i Laura Bloem (11:9), jednak biało-czerwone ponownie doprowadziły do remisu, a potem to one były lepsze o dwa oczka (18:16). Nie były jednak w stanie utrzymać tej zaliczki. O wyniku seta decydowała gra na przewagi, a w niej lepsze okazały się siatkarki z Beneluksu (24:22).

To one na początku drugiej partii miały dwa oczka więcej (3:1), ale Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek odrobiły swoje straty (5:5), a w połowie seta udało im się uzyskać minimalną zaliczkę (10:9) i ją powiększyć (12:9). Polki przejęły inicjatywę i wygraną 21:16 przedłużyły losy meczu.

Kołosińska/Brzostek poszły za ciosem i od mocnego uderzenia rozpoczęły decydującą odsłonę (10:3). Tej potężnej przewagi biało-czerwone już nie roztrwoniły i przypieczętowały zwycięstwo wynikiem 15:6.

Sinnema/Bloem NED – Kołosińska/Kociołek POL 1:2
(24:22, 16:21, 6:15)