Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Las Vegas: Rudol i Szałankiewicz awansowali do turnieju głównego

WT Las Vegas: Rudol i Szałankiewicz awansowali do turnieju głównego

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz wygrali swój mecz w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Las Vegas. Polacy po tie-breaku pokonali rywali z Kanady i będą drugą polską parą obok Grzegorza Fijałka i Michała Bryla, która od czwartku rozpocznie zmagania grupowe. W turnieju głównym zagrają również Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek.

Maciejowi Rudolowi i Jakubowi Szałankiewiczowi zabrakło punktów, by bezpośrednio zakwalifikować się do turnieju głównego turnieju w Las Vagas, dlatego też musieli w środę wystąpić w kwalifikacjach. Polacy w II rundzie trafili na kanadyjską parę William Hoey/Ivan Reka.

Pierwszy set od początku układał się po myśli biało-czerwonych, którzy utrzymywali niewielką przewagę nad rywalami. Kanadyjczycy gonili, jednak nie byli wstanie przełamać naszych siatkarzy. W końcówce Rudol i Szałankiewicz spokojnie dowieźli prowadzenie do końca, pewnie wygrywając tę partię 21:16.

Drugi set był już o wiele bardziej wyrównany. Kanadyjczycy postawili poprzeczkę zdecydowanie wyżej, a i biało-czerwonym częściej przytrafiały się błędy. Zacięta walka trwała do samego końca, a ostatnie piłki padły łupem Hoeya i Reki. Tym samym siatkarze z Kraju Klonowego Liścia doprowadzili do wyrównania i o wyniku meczu i awansie zadecydować miał tie-break.

W decydującej partii Polacy szybko odskoczyli rywalom i pilnowali swojej przewagi, kontrolując wydarzenia na boisku. W końcówce Kanadyjczycy już nie byli w stanie im zagrozić. Rudol i Szałankiewicz wygrali 15:11 i tym samym zapewnili sobie awans do turnieju głównego. Rywalizację grupową w czwartek rozpoczną również Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy nie musieli przedzierać się przez kwalifikacje.