Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Las Vegas: Pewna wygrana Bryla i Fijałka, porażka Rudola i Szałankiewicza

WT Las Vegas: Pewna wygrana Bryla i Fijałka, porażka Rudola i Szałankiewicza

fot. FIVB

Pewną wygraną na inaugurację turnieju z cyklu World Tour odnieśli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, nie dając żadnych szans parze Nicolás Capogrosso/Julian Amado Azaad z Argentyny. Swój mecz rozegrali jeszcze Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz i okazali się  słabsi od pary z Rosji.Polski duet Grzegorz Fijałek i Michał Bryl był faworytem spotkania z ekipą z Argentyny i bez problemów sprostał tej roli. Biało-czerwoni szybko narzucili swoim przeciwnikom swój styl gry. Byli skuteczniejsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nicolás Capogrosso/Julian Amado Azaad starali się podjąć rękawicę w pierwszej partii, ale zdołali zdobyć zaledwie osiemnaście oczek.  Druga partia została już wręcz zdominowana przez Fijałka i Bryla. Szybko odskoczyli oni na 14:7, 18:10 i ostatecznie pozwolili oni Argentyńczykom zdobyć zaledwie 12 punktów.

Fijałek/Bryl POL – Capogrosso/Azaad ARG 2:0
(21:18, 21:12)

Rywalami Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza był duet z Rosji Stojanowski/Krasilnikow. Pierwszy set tego pojedynku był prawdziwą siatkarską wojną, ostatecznie zwycięsko z niej wyszli Polacy. W drugiej odsłonie Rosjanie grali znakomicie w każdym elemencie, zaś Rudolowi i Szałankiewiczowi nie wychodziło praktycznie nic. W tej fazie meczu istniała tylko jedna para, a biało-czerwoni nie zdobyli nawet dziesięciu punktów. Ostatecznie doszło do trzeciego seta. W nim w pewnym momencie  Stojanowski i Krasilnikow zdołali odskoczyć po udanych akcjach na kilka punktów i przewagi tej nie oddali do końca spotkania.

Stojanowski/Krasilnikow RUS – Rudol/Szałankiewicz POL 2:1
(
19:21, 21:7, 15:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved