Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Las Vegas: Fijałek i Bryl w finale turnieju

WT Las Vegas: Fijałek i Bryl w finale turnieju

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek kontynuują dobrą passę podczas turnieju World Tour w Las Vegas. Polska para, po imponującym zwycięstwie z włoskim duetem Caminati/Rossi, zanotowała wygraną również w konfrontacji z kolejnymi reprezentantami Italii – Nicolai/Lupo. Tym samym Polacy awansowali do półfinału rozgrywek, a w walce o finał na ich drodze stanęli Rosjanie. Bryl i Fijałek pokonali po tie-breaku również Kasilnikowa i Stojanowskiego i w niedzielę zagrają w meczu finałowym o złoto.

O ile pierwsze spotkanie tej fazy rozgrywek rozgrywało się pod dyktando biało-czerwonych, to w drugim meczu o wygraną nie było tak łatwo. Nicolai i Lupo praktycznie od pierwszych akcji dotrzymywali kroku rywalom. Przy wymianach sił w ataku trudno było wskazać faworyta tego spotkania. W partii premierowej żadna z ekip nie była w stanie wypracować większej przewagi i tak triumfatora musiała wyłonić gra na przewagi. W kluczowym momencie więcej „zimnej krwi” zachowali Polacy i to Fijałek z Brylem mogli się cieszyć z prowadzenia w meczu. W partii drugiej Włosi nie zdołali tak długo dotrzymywać kroku polskiej parze, mimo walki i efektownych obron kolejny duet z Italii musiał uznać wyższość Polaków.

ćwierćfinał:
Bryl/Fijałek (POL) – Nicolai/Lupo (ITA) 2:0

(24:22, 21:18)

W meczu półfinałowym nasi siatkarze zmierzyli się z Wiaczesławem Krasilnikowem i Olegiem Stojanowskim z Rosji. Już pierwszy set ułożył się doskonale po myśli Polaków. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek odskoczyli rywalom, grali skutecznie na siatce, a przede wszystkim popełniali mniej błędów. Nasi siatkarze cały czas powiększali swoją przewagę i ostatecznie wygrali tego seta wysoko 21:13.

Niestety biało-czerwoni nie poszli za ciosem. W drugiej partii inicjatywę przejęli Rosjanie i to oni byli stroną dominującą. Dał o sobie znać blok Olega Stojanowskiego, nasi siatkarze mieli też trochę kłopotów z zagrywkami rywali. W efekcie Polacy cały czas musieli odrabiać straty, które dość szybko rosły. Rosjanie wygrali tego seta do 14, rewanżując się za porażkę w premierowej partii.

W tie-breaku po wyrównanym początku to Bryl i Fijałek osiągnęli przewagę. Nasi reprezentanci powoli, ale niezwykle konsekwentnie zmierzali do zwycięstwa, a w końcówce nie dali już szans siatkarzom z Rosji. Polacy wygrali 15:11, tym samym awansując do finału turnieju World Tour w Las Vegas.