Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Langkawi: Wszyscy Polacy grają dalej

WT Langkawi: Wszyscy Polacy grają dalej

fot. fivb-org

Wszystkie Polskie duety mimo porażek w pierwszych meczach grupowych awansowały do rundy pucharowej turnieju w Langkawi. Biało-czerwoni swoje drugie pojedynki wygrywali 2:0 i tym samym z 3. miejsca w grupach zameldowali się w następnej fazie. Kolejne spotkania zaplanowano na 14 marca.

Po falstarcie w fazie grupowej Miłosz Kruk i Dominik Poznański w meczu decydującym o być albo nie być zaprezentowali się ze znacznie lepszej strony. Biało-czerwoni od początku dyktowali warunki gry w starciu z duetem gospodarzy. Al Rashid Kungkoy i Al Basri Kungkoy pierwszego seta przegrali do 14. W drugiej odsłonie Malezyjczycy mieli jeszcze mniej do powiedzenia. Co prawda przekroczyli barierę 10 punktów, ale nie udało im się zagrozić biało-czerwonym. Tym samym to Polacy awansowali do kolejnej rundy rozgrywek z 3. miejsca w grupie A.grupa A:
Al. Rashid/Al. Basri MAS – Kruk/Poznański POL 0:2
(14:21, 12:21)

W grupie C Polakom przyszło zmierzyć się z Rosjanami. Inauguracyjną partię Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak kontrolowali i bez problemu pokonali rywali. Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona. Kirył Kranin i Sergiej Gorbenko znacznie wyżej postawili poprzeczkę. Biało-czerwoni robili wszystko, by nie grać ponownie trzeciego seta i ta sztuka im się udała. Brożyniak/Janiak zachowali zimną krew w końcówce i po walce na przewagi przypieczętowali swój triumf a także awans do fazy pucharowej.

grupa C:
Borbenko/Kranin RUS – Brożyniak/Janiak POL 0:2
(12:21, 20:22)

Jako ostatni walkę o pozostanie w turnieju stoczyli Jakub Szałankiewicz i Mateusz Lesiecki. Podobnie jak Kruk i Poznański czekało ich starcie z reprezentantami gospodarzy. Raja Nazmi Saifuddin Bin Raja Hussin i Muhammad Aizzat Muhammad Zokri nie okazali się jednak zbyt wymagającymi przeciwnikami. Malezyjczycy starali się przeciwstawić biało-czerwonym, jednak ta sztuka im się nie udała. Reprezentanci Polski kontrolowali przebieg obu setów, wygrywając do 15 i 16.

grupa D:
Raja Nazmi/Aizzat MAS – Szałankiewicz/Lesiecki POL 0:2
(15:21, 16:21)

O awans do ćwierćfinału Jakub Szałankiewicz i Mateusz Lesiecki zagrają z duetem Hajós/Stréli (Węgrzy w fazie grupowej wygrali z Brożyniakiem i Janiakiem 2:1). Na Kruka i Poznańskiego czekają pogromcy pary Szałankiewicz/Lesiecki z grupy D – Rosjanie Ermiszenkow/Gusew. Brożyniak i Janiak zmierzą się natomiast z Chen-Wei Hsu i Shin-Shian Wu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved