Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Langkawi: Wielki sukces Brożyniaka i Janiaka, Polacy najlepsi

WT Langkawi: Wielki sukces Brożyniaka i Janiaka, Polacy najlepsi

Polska dwójka Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak wygrała malezyjski World Tour w Langkawi. Biało-czerwoni w finale zawodów pokonali Szwedów, a wcześniej – w półfinale – okazali się lepsi od duetu z Tajwanu. Pozostałe polskie dwójki odpadły z turnieju wcześniej, choć tak naprawdę wyeliminowały je głównie problemy zdrowotne.

Ze względu na urazy z turniejem World Tour Langkawi pożegnały się duety: Szałankiewicz/Lesiecki (nie podeszli do ćwierćfinałowego spotkania) oraz Kruk/Poznański, który to w ćwierćfinale zagrał, ale w drugim secie musiał oddać mecz parze z Tajlandii. Brożyniak i Janiak swój ćwierćfinał z Kanadyjczykami Knop/Russell wygrali i trafili do półfinałów.

Polska para w walce o finał mierzyła się z reprezentantami Tajwanu – Wang C.J./Hsieh Y.J. Mecz zakończył się dwusetową wygraną biało-czerwonych, którzy mieli w obu setach cały czas przewagę. Większy bądź mniejszy dystans dzielący oba teamy był zależny głównie od poczynań Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka. To Polacy nadawali ton grze, a rywale musieli się do niego dostosować. W drugim półfinale Szwedzi Annerstedt/Johansson pokonali dwójkę z Tajlandii 2:0, również nie mając większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

W azjatyckim starciu o brązowe medale lepsi od reprezentantów Tajlandii Dunwinit/Prathip okazali się siatkarze z Tajwanu Wang/Hsieh. Mecz zakończył się w dwóch setach. Najważniejszy był jednak dla polskich kibiców finał, w którym Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak grali ze Szwedami. Obie pary miały na koncie po jednej porażce w rozgrywkach grupowych, więc spotkanie zapowiadało się ciekawie i takie też było. Pierwsza partia była w miarę wyrównana i choć rywale naciskali, to jednak reprezentantom Polski udało się ją wygrać do 19. W kolejnym secie to szwedzka dwójka spisywała się na boisku lepiej, a biało-czerwoni mieli problemy ze skończeniem swoich akcji. Wszystko zmieniło się w tie-breaku. Zmobilizowani Brożyniak i Janiak wykorzystali wszystkie nadarzające się okazje w tym secie, pomogli im też trochę sami rywale i tym razem przewaga reprezentantów Polski była już znaczna, dając im wygraną w całym turnieju.