Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Langkawi: Sporo szczęścia Kruka i Poznańskiego

WT Langkawi: Sporo szczęścia Kruka i Poznańskiego

fot. fivb-org

W jednogwiazdkowym turnieju World Tour w amerykańskim Langkawi w czwartek rozegrano rundę kwalifikacyjną. Wystartowały w niej dwie polskie pary – Paweł Lewandowski i Piotr Ilewicz oraz Miłosz Kruk i Dominik Poznański. Oba duety spisywały się podobnie. Po pierwszych spotkaniach miały na koncie wygrane, a w drugim poniosły porażkę. Do Kruka i Poznańskiego uśmiechnęło się jednak szczęście.

W pierwszej fazie eliminacji obie polskie pary poradziły sobie z rywalami szybko i przyjemnie. Duet Kruk/Poznański w dwóch szybkich setach pokonał szwedzką parę Grahn/Isaksson. Spotkanie nie miało większej historii, a różnica dzieląca oba duety była znaczna, oczywiście na korzyść Polaków. Szwedzi ani przez moment nie zagrozili młodym polskim plażowiczom, którzy z ogromną różnicą wygrywali w obu setach. Równie łatwo poszło spotkanie duetu Lewandowski/Ilewicz, który zmierzył się z malezyjską dwójką Hazim Shah/Ridzwan. Oba rozegrane set poszły im równie szybko, choć rywale zdobyli trochę więcej punktów. Było to jednak spowodowane głównie pomyłkami polskiego teamu.W drugim etapie kwalifikacji nie było już tak dobrze, choć oba polskie duety ponownie zapisały na koncie podobne spotkania, kończąc je przegranymi tie-breakami. Kruk i Poznański musieli uznać wyższość Węgrów. Para Hajos/Streli dużo lepiej rozpoczęła mecz, w połowie seta odskoczyła od Polaków i wygrała go z sześciopunktową nadwyżką. W drugiej odsłonie lepiej poszło biało-czerwonym, którzy spisywali się dobrze i dodatkowo mogli liczyć na pomyłki rywali. W secie decydującym to oni jednak nie kończyli wielu akcji, co wykorzystali rywale, wygrywając cały mecz. Lewandowski i Ilewicz w drugim swoim spotkaniu zmierzyli się z rosyjskim duetem Jermiszenkow/Gusew. I podobnie, jak w meczu Kruka i Poznańskiego pierwszą odsłonę wygrali rywale, w kolejnej łatwo poradzili sobie z nimi Polacy. Tie-break to już przewaga Rosjan, którzy wyeliminowali Lewandowskiego i Ilewicza z turnieju.

Do Kruka i Poznańskiego uśmiechnęło się jednak szczęście. Ze względu na to, że nie wszystkie drużyny turnieju głównego dotarły, biało-czerwoni jako lucky losers trafili do main draw. Zatem od piątku będą w nim występować trzy polskie duety, ponieważ od tego etapu swoje zmagania w turnieju rozpoczną pary: Jakub Szałankiewicz i Mateusz Lesiecki oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Pierwsze mecze reprezentantów naszego kraju rozegrane zostaną w nocy i nad ranem polskiego czasu.

 

Wyniki kwalifikacji:

Kruk/Poznański (POL) – Grahn/Isaksson (SWE) 2:0
(21:12, 21:11)
Kruk/Poznański (POL) – Hajos/Streli (HUN) 1:2
(15:21, 21:17, 12:15)
Hazim Shah/Ridzwan (MAS) – Lewandowski/Ilewicz (POL) 0:2
(13:21, 16:21)
Jermiszenkow/Gusew (RUS) – Lewandowski/Ilewicz (POL) 2:1
(21:17, 14:21, 15:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved