Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Langkawi: Porażki Polaków na początek fazy grupowej

WT Langkawi: Porażki Polaków na początek fazy grupowej

fot. Aleksandra Twardowska

W malezyjskim Langkawi trwa jednogwiazdowy turniej World Tour. W fazie grupowej rywalizują trzy męskie, polskie pary. Wszystkie przegrały swoje pierwsze mecze w grupach i pozostaje im walka o pozostanie w turnieju. Jedynie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak ugrali dotychczas seta.

W grupie A występują Miłosz Kruk i Dominik Poznański, którzy awansowali do turnieju po wygraniu kwalifikacji. Polacy w pierwszym secie postawili się Japończykom – Koichi Nashimurze i Daisuke Shibacie. Mimo starań biało-czerwoni nie zdołali jednak zagrozić przeciwnikom w końcówce i przegrali do 16. Drugi set był znacznie bardziej jednostronny. Reprezentanci Japonii dyktowali warunki a siatkarzom z Polski nie udało się przekroczyć bariery 10 punktów. W drugim meczu grupowym Polacy zmierzą się z reprezentantami gospodarzy – duetem Al Rashid/Al Basri.grupa A:
Kruk/Poznański POL – Nishimura/Shibata JPN 0:2
(16:21, 8:21)

Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak rozpoczęli rywalizację w turnieju w Langkawi od ciekawego starcia. Polacy dobrze weszli w mecz, wygrywając do 14. W drugiej odsłonie sytuacja na boisku uległa diametralnej zmianie. W tym secie to Artúr Hajós i Bence Attila Stréli grali zacznie pewniej a biało-czerwonym udało się zdobyć tylko 13 oczek. Tie-break był bardzo zacięty. Mimo walki do końca Polakom nie udało się wygrać i o pozostanie w turnieju zagrają z rosyjskim duetem Grobenko/Kranin.

grupa C:
Brożyniak/Janiak POL – Hajós/Stréli HUN 1:2
(21:14, 13:21, 12:15)

Jakubowi Szałankiewiczowi i Mateuszowi Lesieckiemu przyszło zmierzyć się z Rosjanami. Anton Ermiszenkow i Aleksiej Gusew pewniej rozpoczęli rywalizację w starciu grupy D. Polacy nie potrafili znaleźć sposobu na swoich rywali i przegrali do 11. W drugiej partii było znacznie ciekawiej. Do końca toczyła się walka o zwycięstwo. Ostatecznie triumfatora wyłoniła walka na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Rosji i to oni dopisali do swojego konta cenne zwycięstwo. W drugim meczu na Szałankiewicza i Lesieckiego czekają gospodarze-  Raja Nazmi/Aizzat.

grupa D:
Szałankiewicz/Lesiecki POL – Ermiszenkow/Gusew RUS 0:2
(11:21, 20:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved