Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Langkawi: Duet Brożyniak/Janiak w półfinale, kontuzje dwóch polskich par

WT Langkawi: Duet Brożyniak/Janiak w półfinale, kontuzje dwóch polskich par

fot. FIVB

W Langkawi trwa jednogwiazdkowy turniej z cyklu World Tour.  Do półfinału tej imprezy awansowała para Brożyniak/Janiak. Kontuzje w tym samym przeszkodziły dwóm innym parom,  Kruk/ Poznański i Szałankiewicz/Lesiecki. Polacy swój mecz półfinałowy rozegrają jeszcze  w nocy polskiego czasu.

W 1/8 finału Miłosz Kruk i Dominik Poznański zmierzyli się z parą z Rosji Ermiszenkow/ Gusew.  Starcie to, chociaż trwało dwa sety było bardzo wyrównane. W najważniejszych momentach jednak to Polacy zachowywali zimną krew i okazywali się lepsi w końcówkach.  Długie, trzysetowe spotkanie z kolej stoczyli Jakub Szałankiewicz i młody Mateusz Lesiecki. Polska para słabo weszła w mecz z parą węgierską, szybko przegrała pierwszego seta,  w drugim z kolei walka trwała do samego końca. Ostatecznie Polakom udało się przedłużyć spotkanie.  Emocje sięgnęły zenitu jednak w tie-breaku.  Szansę na wygraną miały oba teamy, ale to biało-czerwoni triumfowali po długiej grze na przewagi.

Swój mecz wygrali także Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak Chen-Wei Hsu i Shin-Shian Wu z Tajwanu postawili jednak trudne warunki. Utrzymywali kontakt punktowy z polską parą, zwłaszcza w pierwszym secie, przegranym na przewagi. W najważniejszych momentach górą byli jednak biało-czerwoni.

Wyniki 1/8 finału:

Kruk/Poznański [POL] – Ermiszenkow/Gusew [RUS] 2:0
(21:19, 21:18)

Lesiecki/Szałankiewicz [POL] – Hajós/ Stréli 2:1
(16:21, 25:23, 26:24)

Brożyniak/Janiak [POL] – Chen-Wei Hsu/Shin-Shian Wu [TPE] 2:0
(22:20, 21:17)

Rozegrano także ćwierćfinały.  Z powodu kontuzji nie mogły w nich wystąpić dwie polskie pary, Kruk/Poznański mieli grać z teamen z Tajlandii zaś para Szałankiewicz/Lesiecki z zespołem z Tajwanu.  Na piasek wyszła zatem tylko para Brożyniak/Janiak. Kanadyjska para Kopp/Russell nie postawiła jednak wysokiej poprzeczki. Polacy od początku do końca dyktowali warunki gry i przeważali w każdym elemencie.  Awansowali  tym samym do półfinału, gdzie czekają już ci, z którymi  w 1/4 mieli się zmierzyć Szałankiewicz i Lesiecki, Chin-Ju WangYa-Jen Hsieh z Tajwanu.

Wynik 1/4 finału: 

Brożyniak/Janiak [POL] – Kopp/Russell [CAN] 2:0
(21:15, 21:11)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved